Najlepszym strzelcem Śląska okazał się Ryota Morioka

i

Autor: Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl Najlepszym strzelcem Śląska okazał się Ryota Morioka

Trzy osoby zatrzymane po meczu Śląska. Trener WKS-u zapowiada zmiany [AUDIO]

2016-05-16 10:13

Mężczyźni zostali złapani za wniesienie na teren stadionu i odpalenie na arenie materiałów pirotechnicznych podczas sobotniego spotkania wrocławskiej drużyny z Górnikiem Łęczna. 

Po spotkaniu, w ręce policjantów wpadły jeszcze dwie inne osoby. Jeden z mężczyzn, mający we krwi cztery promile, został zatrzymany pod zarzutem znieważenia funkcjonariusza, drugi - za posiadanie narkotyków.

WKS wylądował na dziesiątym miejscu

Tymczasem Śląsk zakończył sezon jako najlepszy z najgorszych. Piłkarze WKS-u zajęli dziesiąte miejsce i byli jedną z lepiej grających drużyn w grupie spadkowej. Na zakończenie sezonu podopieczni Mariusza Rumaka wygrali 14 maja z Górnikiem Łęczna 3:2. 

Piłkarze opuszczają WKS

Eksperci zgodnie twierdzą, że miniony sezon w wykonaniu Śląska był bardzo przeciętny. Drużyną zarządzało w sumie czterech trenerów, a do tego doszedł spór na linii miasto - Wrocławskie Konsorcjum Sportowe. Teraz magistrat musi znaleźć nowego inwestora. Drużyna z kolei będzie kompletować nowy skład.

- Wiemy już, że nie będzie Toma Hateleya. Będzie trzeba poszukać kogoś być może też na miejsce Tomasza Hołoty, bo na dzisiaj nie wydaje się prawdopodobne żeby udało się go zatrzymać. Mimo wszystko potrzebny będzie również chyba nowy skrzydłowy, bo klubu raczej nie stać na wykup Roberta Picha - przekonuje wrocławski dziennikarz sportowy Michał Guz.

Celeban: "Chcę z zadowoleniem patrzeć w lustro"

Swoją obecność w zespole zapowiada za to kapitan Piotr Celeban.

- Nie tylko w Lidze, ale też w Pucharze Polski będziemy starali się dojść jak najwyżej, tak żeby na koniec sezonu można było spojrzeć sobie w oczy, popatrzeć w lustro i być zadowolonym - deklaruje Celeban.

Loteria nazwisk

- Ruchy transferowe będą wykonane. Pracujemy nad tym, kto zostanie i na pewno chciałbym, by kibice WKS-u mogli powiedzieć, że są dumni ze swojego zespołu: tego jak gra i jakie osiąga wyniki - tłumaczy trener Mariusz Rumak. 

Wiadomo, że zespół bardzo się stara o zatrzymanie w klubie Bence Mervo. Aktualny kontrakt ma za to Japończyk Ryota Morioka, który był kluczową postacią Śląska w końcówce sezonu. Kibice mają nadzieję, że nie odejdzie on z zespołu. 

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: We wrocławskim komisariacie zmarł mężczyzna​