Wrocław. Udawał zamożnego klienta i szybko kupował samochody. Jeszcze szybciej je sprzedawał

i

Autor: Policja Wrocław Wrocław. Udawał zamożnego klienta i szybko kupował samochody. Jeszcze szybciej je sprzedawał

szajka w rękach policji

Udawał zamożnego klienta i szybko kupował samochody. Jeszcze szybciej je sprzedawał

2023-03-03 11:11

Wrocławianin odpowiadał na ogłoszenia w sprawie sprzedaży samochodu. Na spotkaniu udawał zamożnego klienta i szybko finalizował transakcję. Ucieszeni sprzedawcy nie byli świadomi, że wystawione przez 25-latka przelewy były fałszywe.

25-leni mieszkaniec Wrocławia z generowaniu fałszywych potwierdzeń przelewów uczynił sobie intratne źródło zarobku. - Polegało to na tym, że wyłudzony w ten sposób pojazd od sprzedających, następnie szybko zbywał jako legalnie nabyty w komisach i innych miejscach sprzedających używane samochody - st. asp. Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Udało mu się oszukać siedmiu sprzedających samochody, zanim został zatrzymany przez policjantów z komisariatu Wrocław Rakowiec. - Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają, że osób oszukanych tą właśnie metodą może być znacznie więcej – dodaje Aleksandra Freus

Podczas śledztwa okazało się, że 25-latek nie działał sam, a jego wspólnikami byli 26-letni mężczyzna i 23-letnia kobieta. Całej trójce grozi teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast główny ze sprawców, który w przeszłości trudnił się podobnym procederem, trafił za kratki natychmiast, gdyż był właśnie poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności za podobne czyny.