Piłka Nocna została wymyślona w Szkocji

i

Autor: PublicDomainArchive/PD/pixabay.com Piłka Nocna została wymyślona w Szkocji

W piłkę nożną można grać we Wrocławiu nocami. I to pod okiem Janusza Sybisa! [AUDIO]

2016-03-24 10:40

Projekt "Piłka Nocna" rusza we Wrocławiu w kwietniu. Wziąć w nim udział za darmo może każdy w wieku od 12 do 16 lat.

Nastolatki w każdy piątek  będą spotykać się na orliku na Brochowie i grać pod okiem trenerów. Jednym z nich ma być legenda Śląska Wrocław Janusz Sybis. 

Spotkania będą zaczynać się o godzinie 19.00 i potrwają do 22.00.

- "Piłka Nocna" odbywa się w takim czasie, kiedy niestety młodym ludziom często przychodzą do głowy niemądre pomysły. My zamiast tego proponujemy im, żeby, kolokwialnie mówiąc, wyżyli się grając w piłkę nożną. Żeby swoją energię, której na pewno w tym wieku mają nadmiar, spożytkowali w dobrym kierunku - wyjaśnia Marcin Janiszewski rzecznik Młodzieżowego Centrum Sportu.

W Szkocji też kopią piłkę po nocy

Wrocław nie jest pierwszym miejscem na świecie, w którym organizowane są tego typu zajęcia.

- Program został wymyślony w Szkocji jako alternatywa spędzania wolnego czasu dla młodzieży z osiedli zagrożonych wysoką przestępczością. Odniósł tam bardzo dobry skutek - dodaje Marcin Janiszewski.

Trenerzy osiedlowi zapraszają na nogę, bule i korfbal

Na początku kwietnia w całym Wrocławiu startują również zajęcia z trenerami osiedlowymi. Na kilkudziesięciu boiskach, także za darmo, choć tym razem w ciągu dnia, będzie można pograć nie tylko w piłkę nożną.

- Na terenie Wrocławia jest 47 takich miejsc, gdzie zajęcia prowadzą trenerzy osiedlowi. Do wyboru są rozgrywki korfballu, koszykówki ulicznej, czy bule - opowiada Bogusław Zawisza ze Szkolnego Związku Sportowego.

Tym razem dyscypliny zostały wybrane ze względu na odbywające się w przyszłym roku we Wrocławiu Igrzyska Sportów Nieolimpijskich The World Games.

Zajęcia z trenerami osiedlowymi będą się odbywały na danym boisku po kilka razy w tygodniu. Wykaz miejsc, gdzie będą prowadzone można znaleźć na stronie www.trener-osiedlowy.pl.

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Pieniądze fruwały w centrum Wrocławia! Teraz czekają na właściciela​