Wałbrzych: Motocyklista potrącił pieszych

i

Autor: materiały policji

Wałbrzych: Motocyklista potrącił pieszych. Ranni seniorzy trafili do szpitala

2021-05-27 11:27

71-letnia kobieta i 83-letni mężczyzna zostali potrąceni przez motocyklistę na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu. Oboje trafili do szpitala. 45-letni motocyklista tłumaczył się, że zobaczył pieszych w ostatniej chwili i nie zdążył już zareagować. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

Do poważnego wypadku doszło w środę (26 maja) ok. godz. 10:40 na ul. Świdnickiej w Wałbrzychu. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 45-letni motocyklista potrącił parę starszych osób przechodzących prawidło przez jezdnię w rejonie skrzyżowania. 71-letnia kobieta i 83-letni mężczyzna z obrażeniami ciała trafili do szpitala na obserwację.

Wałbrzych: Motocyklista potrącił pieszych

i

Autor: materiały policji

Kierujący motocyklem 45-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego był trzeźwy. Mężczyzna tłumaczył się, że zobaczył pieszych w ostatniej chwili i nie mógł wykonać już żadnego manewru, aby uniknąć zderzenia .

- Mundurowi, za rażące naruszenie przepisów w bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny z uwagi na bark badania technicznego pojazdu - informuje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. - Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

Wyprzedzał na zakazie, zderzył się czołowo i dachował