WICHURY, deszcze i paskudne warunki w kilku rejonach Polski [PROGNOZA POGODY 13.07.2020]

2020-07-13 7:04 Konrad Marzec
Chmury deszczowe w Polsce - gdzie będzie padać?
Autor: CC Pixabay.com WICHURY, deszcze i paskudne warunki w kilku rejonach Polski [PROGNOZA POGODY 13.07.2020] / Zdjęcie poglądowe

Najnowsza prognoza pogody dla Polski - sprawdź gdzie przydadzą się parasole. Meteorolodzy przewidują, że 13 lipca niektóre rejony naszego kraju będą narażone na opady deszczu, wichury i niezbyt przyjemne temperatury. Prognoza pogody na 13.07.2020 zakłada, iż najcieplej będzie w zachodnich rejonach, a obawiać powinni się m.in. mieszkańcy Olsztyna i okolic. Sprawdzamy też co słychać w Toruniu i w województwie kujawsko-pomorskim. Analizujemy szczegółową prognozę pogody na poniedziałek poniżej!

Prognoza pogody (13.07.2020)

Zaczynamy nowy tydzień i wielu z nas ma nadzieje, że prognoza pogody tym razem okaże się łaskawa. Mamy już połowę lipca, a lato z prawdziwego zdarzenia wciąż nie przyszło do Polski. Kolejny dzień przyniesie nam deszcze oraz nieprzyjemne porywy wiatru. Które rejony są najbardziej narażone na nielubiane przez nas warunki atmosferyczne? Analiza prognozy pogody - temperatura, opady deszczu i ciśnienie poniżej.

Trąba powietrzna nad Krakowem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Spis treści

  1. Prognoza pogody (13.07.2020)
  2. Prognoza pogody (13.07.2020) - temperatura
  3. Prognoza pogody (13.07.2020) - gdzie opady deszczu?
  4. Prognoza pogody (13.07.2020) - wichury na północy
  5. Prognoza pogody (13.07.2020) - co słychać w Toruniu?

Prognoza pogody (13.07.2020) - temperatura

- W poniedziałek lokalny i sporadyczny przelotny deszcz możliwy jest na Wybrzeżu, południu, wschodzie i częściowo w centrum. Na ogół chmury będą się przeplatać ze słońcem (zachmurzenie umiarkowane, okresami duże). Na południowym zachodzie będzie najcieplej (21-22 stopnie, ale na przeważającym obszarze temperatura osiągnie 19-20 stopni - na Wybrzeżu będzie chłodniej. Północno-zachodni wiatr zwłaszcza na Wybrzeżu będzie dość silny, poza tym umiarkowany - przekazuje na swojej stronie Rafał Maszewski, autor serwisu pogodawtoruniu.pl.

Zdaniem ekspertów IMGW, najwyższa temperatura - 23 stopnie - zostanie odnotowana w Zielonej Górze. Ciepło również w Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim - 22 stopnie. Najchłodniej w Olsztynie i najbliższej okolicy - tylko 17 stopni.

Prognoza pogody (13.07.2020) - gdzie opady deszczu?

Niestety w poniedziałek prognoza pogody zakłada sporo opadów deszczu na terenie Polski. Parasole przydadzą się na Warmii i Mazurach, Pomorzu, Podlasiu, Lubelszczyźnie, Śląsku, w Małopolsce, Świętokrzyskiem, Podkarpackiem oraz w okolicach Koszalina.

Prognoza pogody (13.07.2020) - wichury na północy

- Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami porywisty, północno-zachodni - czytamy w oficjalnym serwisie IMGW.

Naszym czytelnikom zalecamy ostrożność oraz uważne śledzenie komunikatów meteo.

Prognoza pogody (13.07.2020) - co słychać w Toruniu?

Mamy najnowsze informacje pogodowe dla Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego. Opieramy się ponownie na serwisie pogodawtoruniu.pl.

- W ciągu dnia chmury okresami będą dominować nad słońcem (zachmurzenie umiarkowane, okresami duże), ale tylko lokalnie i sporadycznie nie można wykluczyć przelotnego deszczu (na ogół sucho). Nadal odczuwać będziemy chłodną masę powietrza, która po południu ogrzeje się do około 20 stopni (łagodny chłód/komfort termiczny, ale początek dnia będzie bardzo chłodny). Północno-zachodni wiatr powieje z umiarkowaną prędkością i w porywach może osiągać prędkość do ponad 35 km/h. Ciśnienie atmosferyczne zacznie wolno spadać, a warunki biometeorologiczne pozostaną korzystne - pisze Rafał Maszewski, meteorolog z Torunia.

Niebawem kolejna prognoza pogody w naszym serwisie. Zachęcamy do śledzenia!

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.