Zainstalowano już stalową konstrukcję jednej ze ściany budynku. Widoczna jest głównie od strony ulic Dyrekcyjnej i Borowskiej.
- Obecnie trwają testy oświetlenia. Testy te nie odzwierciedlają jednak docelowego wyglądu iluminacji, gdyż sprawdzane są skrajne możliwości poszczególnych kolorów - tłumaczy Anna Kula, rzeczniczka prasowa Wroclavii.
Na co dzień galeria ma być więc podświetlona łagodnym, stonowanym światłem. Dodatkowe efekty świetlne planowane są na specjalne okazje (mogą to być na przykład gwiazdki z okazji świąt Bożego Narodzenia czy serduszka na walentynki).
Trójwymiar na ścianie
Rozpoczęto także pokrywanie stalowej konstrukcji przez aluminiowe panele. Kiedy te prace już się skończą, w panelach zostaną wycięte okręgi. Następnie materiał wewnątrz wybranych okręgów zostanie odchylony o 15 stopni, tak żeby stworzyć efekt trójwymiarowości.
Polecany artykuł:
- Oprócz podświetlonej elewacji aluminiowej część budynku będzie miała elewację szklaną (przy wejściach oraz w części biurowej). Natomiast elewacja od strony ulicy Joannitów w znacznej części będzie pokryta całorocznymi pionowymi ogrodami - dodaje Anna Kula.
Wejścia z materiału do budowy samolotów
Prace nad zadaszeniami wejść do budynku już się kończą. Te elementy nawiązują kształtem do korony drzew i są wykonane, co stanowi nowość w Polsce, z niezwykle trwałego materiału: GRP. Materiał ten służy do budowy jachtów pełnomorskich i samolotów, użyto go też do budowy Serpentine Gallery w londyńskim Hyde Parku.