Jeśli zobaczymy ekshibicjonistę dobrze jest powiadomić straż miejską (Zdjęcie poglądowe)

i

Autor: Damian Bonarek Jeśli zobaczymy ekshibicjonistę dobrze jest powiadomić straż miejską (Zdjęcie poglądowe)

Wrocław: Ekshibicjonista grasuje w okolicach parku Andersa [AUDIO]

2016-06-10 9:52

Mężczyzna śledził jedną z wrocławianek, a później zaczął się przed nią obnażać. Pytamy specjalistę co zrobić, gdy znajdziemy się w takiej sytuacji.

Ekshibicjonista pojawił się w okolicach parku Andersana na początku tygodnia. Spotkała go Pani Beata, wracając z pracy. Na widok obnażającego się mężczyzny zaczęła uciekać.

- Zauważyłam, że przez dłuższy czas ktoś za mną idzie, jest coraz bliżej. Przyśpieszyłam, ten ktoś też przyśpieszył. Jak się ze mną zrównał zobaczyłam, że ma ściągnięte spodnie, wszystko na wierzchu - relacjonuje wrocławianka.

Wyśmiać czy uciekać?

Zdaniem specjalisty uciekając pani Beata postąpiła słusznie.

- Jeśli próbujemy się z takiej osoby wyśmiewać albo komentować wygląd narządów płciowych to może wywołać ze strony takiej osoby jakąś agresję, a w efekcie możemy znaleźć się w niebezpiecznej sytuacji - tłumaczy doktor Wiesław Ślósarz.

Powiadom straż miejską

Każde tego typu zachowanie dobrze jest zgłosić strażnikom miejskim, choćby po to, by uchronić inne kobiety przed tego typu sytuacjami.

- Za publiczne obnażanie się grozi kara grzywny nawet do 1500 złotych w postępowaniu przed sądem - dodaje Grzegorz Muchorowski ze straży miejskiej.

Wrocławska straż miejska rzadko otrzymuje zgłoszenia dotyczące ekshibicjonistów. W tym roku nie wpłynęło jeszcze żadne, w zeszłym było ich kilka. 

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Damiana Bonarka:

Czytaj także: Ewakuowali gimnazjum, bo do szkoły wpadł terrorysta [GALERIA]