Wrocław: Kierowca lexusa potrącił rowerzystę. Wcześniej stracił już prawo jazdy

2021-04-19 14:13 mar
Kierowca lexusa potrącił rowerzystę
Autor: materiały policji

48-letni rowerzysta został potrącony na przejeździe rowerowym na ul. Ślężnej we Wrocławiu. Sprawcą okazał się 45-letni kierowca lexusa, który skręcając w prawo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu cykliście. Do wypadku by nie doszło, gdyby 45-latek nie wsiadł za kierownicę auta bez ważnego prawa jazdy – zostało mu ono zatrzymane wcześniej na 3 miesiące.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na ul. Ślężnej we Wrocławiu. 45-letni kierowca lexusa, skręcając w prawo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście. 48-letni rowerzysta ucierpiał w zderzeniu z samochodem i został przewieziony do jednego z wrocławskich szpitali.

Jak się okazało, wypadku można było uniknąć, gdyby kierowca lexusa respektował przepisy. Mężczyzna nie powinien prowadzić samochodu, gdyż miał zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. W zależności od tego jakie obrażenie odniósł rowerzysta, 45-latek odpowie za spowodowanie kolizji lub wypadku drogowego, za co może mu grozić kara nawet do 8 lat więzienia. Nie bez znaczenia będzie też fakt, że w chwili wypadku mężczyzna miał zatrzymane prawo jazdy.

Kierowca lexusa potrącił rowerzystę
Autor: materiały policji

- Respektujmy bezwzględnie przepisy ruchu drogowego, a w momencie dojeżdżania do przejazdu dla rowerzystów zdejmijmy nogę z gazu i bacznie obserwujmy jego otoczenie - apeluje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo na drodze, abyśmy nie popełnili błędu mogącego kosztować czyjeś zdrowie czy nawet życie.

Policyjny pościg za motocyklistą
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE