Kierowca lexusa potrącił rowerzystę

i

Autor: materiały policji

Wrocław: Kierowca lexusa potrącił rowerzystę. Wcześniej stracił już prawo jazdy

2021-04-19 14:13

48-letni rowerzysta został potrącony na przejeździe rowerowym na ul. Ślężnej we Wrocławiu. Sprawcą okazał się 45-letni kierowca lexusa, który skręcając w prawo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu cykliście. Do wypadku by nie doszło, gdyby 45-latek nie wsiadł za kierownicę auta bez ważnego prawa jazdy – zostało mu ono zatrzymane wcześniej na 3 miesiące.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na ul. Ślężnej we Wrocławiu. 45-letni kierowca lexusa, skręcając w prawo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście. 48-letni rowerzysta ucierpiał w zderzeniu z samochodem i został przewieziony do jednego z wrocławskich szpitali.

Jak się okazało, wypadku można było uniknąć, gdyby kierowca lexusa respektował przepisy. Mężczyzna nie powinien prowadzić samochodu, gdyż miał zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy. W zależności od tego jakie obrażenie odniósł rowerzysta, 45-latek odpowie za spowodowanie kolizji lub wypadku drogowego, za co może mu grozić kara nawet do 8 lat więzienia. Nie bez znaczenia będzie też fakt, że w chwili wypadku mężczyzna miał zatrzymane prawo jazdy.

Kierowca lexusa potrącił rowerzystę

i

Autor: materiały policji

- Respektujmy bezwzględnie przepisy ruchu drogowego, a w momencie dojeżdżania do przejazdu dla rowerzystów zdejmijmy nogę z gazu i bacznie obserwujmy jego otoczenie - apeluje st. sierż. Paweł Noga z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo na drodze, abyśmy nie popełnili błędu mogącego kosztować czyjeś zdrowie czy nawet życie.

Policyjny pościg za motocyklistą