Kamienicę mijamy po lewej stronie idąc od Mostu Tumskiego w kierunku wrocławskiej katedry.
Była już remontowana
W latach 1951 i 1983 wspomniana kamienica była już remontowana, ale jej stan nie był najlepszy. Prace wykonane w ostatnim czasie polegały na naprawie tynku i malowaniu elewacji frontowej, a także na remoncie zabytkowego kamiennego portalu wejściowego wraz z kamiennym kartuszem herbowym. Wymieniona została też stolarka okienna, a malowidła we wnękach okiennych poddano renowacji. Wcześniej wyremontowano dach budynku.
Wizytówka miasta
Po remoncie kamienicy na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim dwa elementy. Chodzi o kamienny kartusz herbowy oraz tablicę kamienną, wskazującą na rok 1612 jako datę przebudowy obiektu oraz kanonika Mikołaja Tyncmana jako jego właściciela. Udało się też odzyskać przepiękne malowidła znajdujące się pod i nad oknami.
- Ostrów Tumski stanowi swoistego rodzaju wizytówkę naszego miasta, jest bowiem jedną z najczęściej odwiedzanych dzielnic, zarówno przez turystów z całego świata, jak i samych wrocławian, którzy chętnie spędzają tutaj czas wolny - zauważa ks. Rafał Kowalski, rzecznik Archidiecezji Wrocławskiej, która jest właścicielem kamienicy. - Kiedy porównamy fotografie przedstawiające budynek przed i po remoncie, nikt nie powinien mieć wątpliwości jak bardzo prace przyczyniły się do poprawy jakości tej wizytówki - dodaje.
Całkowity koszt remontu wyniósł 336 889, 34 zł. Udalo się je wykonać dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Wrocławia.