Odnowione bulwary: Dunikowskiego, Kaczyńskich, Zienkiewicza i Politechniki Wrocławskiej oraz ul. Joliot-Curie otwierają nasze miasto na Odrę. W końcu Wrocław do siedem rzek i wiele cieków wodnych. Kończy się modernizacja Wrocławskiego Węzła Wodnego. A inwestycji będzie więcej.
Jak to się zaczęło
- Postulat, który od lat przewija się, czyli odwrócenie Wrocławia do Odry, jest konsekwentnie realizowany. Rozpoczęliśmy od zmiany oświetlenia obiektów i budynków, a potem wyremontowaliśmy bulwary. Dobrym pomysłem było powstanie przelotów pod mostami, które wydłużają ciągi spacerowe i rowerowe. I będzie ich jeszcze więcej. Do tego, kończy się remont Wrocławskiego Węzła Wodnego. Ta część nadodrzańska już jest prawie gotowa. Prace trwają jeszcze na Widawie. Cieszymy się, że Wrocław ponownie staje się miastem nad Odrą – powiedział nam prezydent Rafał Dutkiewicz.
Najbliższe plany
Są plany, aby m.in. otworzyć śluzę Mieszczańską, uruchomić tramwaj wodny, zrewitalizować nabrzeża Oławy i dokończyć prace w korycie Widawy. I będzie jeszcze więcej nasadzeń.
- W najbliższych latach rewitalizowany zostanie Bulwar Skaczącej Gwiazdy, czyli miejsce za placem Bema. Skupiamy się na rzekach, jako na tych łącznikach zielonych pomiędzy różnymi częściami miasta – mówi dodaje Monika Pec-Świecicka z Zarządu Zieleni Miejskiej
Stąd także wiele remontów mostów. O czym wiedzą doskonale kierowcy jadący przez miasto.
Dodajmy, że aktualnie przygotowywana jest koncepcja rewitalizacji kolejnych nabrzeżnych części miasta. Ale tam prace ruszą dopiero w przyszłym roku.
Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Rafała Sterczyńskiego: