Wrocław: Ekostraż potrzebuje pomocy. Sadyści zostawili gołębia na torach [ZDJĘCIA]

i

Autor: EKOSTRAŻ/facebook Wrocław: Ekostraż potrzebuje pomocy. Sadyści zostawili gołębia na torach [ZDJĘCIA]

Wrocław. SADYŚCI! Więzienie za TORTUROWANIE gołębia? EKOSTRAŻ szuka świadków! [ZDJĘCIA]

2021-03-22 12:01

Nastolatkowie przymocowali żywego gołębia do torów tramwajowych. Wrocławska Ekostraż nagłaśnia sprawę, MPK zabezpieczyło nagrania z monitoringu. "Już raz udało nam się doprowadzić do skazania zabójcy ptaka na bezwzględną karę pozbawienia wolności, nie odpuszczamy" - komentują aktywiści.

W piątek 19 marca ok. godz. 13.52 na odcinku trasy tramwaju pomiędzy przystankiem "Godebskiego" a "8 maja" kilku nastoletnich chłopców - żywego jeszcze gołębia grzywacza - przymocowało do torów. Z relacji aktywistów z Ekostraży wynika, że sprawcy uwięzili skrzydło gołębia w mocowaniu w torach. Motornicza nie zdążyła wyhamować, w wyniku czego ptak zginął. Kobieta powiadomiła o sytuacji organizację "Gruszętnik - gołębie w potrzebie". Zwłoki zwierzęcia zabezpieczono.

Ekostraż nagłaśniająca całe zdarzenia zwróciła się już do wrocławskiego MPK. Nagrania z odpowiednich tramwajów mają zostać zabezpieczone.

"To żywe stworzenie, które nie powinno paść ofiarą sadystów"

Aktywiści zapewniają, że nie odpuszczą oprawcom, przywołując na przykład sytuację z lutego 2020 roku. Wrocławski sąd skazał wtedy na pół roku więzienia (bez zawieszenia) mężczyznę, który rozdeptał ranną wronę.

Dr Grzesiowski: Smog wspomaga rozprzestrzenianie się koronawirusa