Zasada jest prosta - ktoś to zna na przykład hiszpański umawia się na rozmowę z osobą znającą angielski i wzajemnie uczą się tych języków. Dodatkowo kilka razy w tygodniu odbywają się spotkania w większym, międzynarodowym gronie.
Goście z całego świata
- W naszym klubie mieliśmy gości z każdego zakątka świata. Nie ma żadnych książek i nie ma materiałów. Po prostu rozmawiamy, metoda komunikatywna. Co jest najważniejsze to nauczyć się jak myśleć w tym języku. Zerwanie z tłumaczeniem z jednego języka na drugi - mówi Matt Skowrońsky, organizator spotkań.
Grecki, niemiecki, hiszpański, angielski i wiele więcej
Kasia Malinowska dzięki takim lekcjom poprawiła swój angielski, uczy się czeskiego i teraz pomaga Gabrielowi ze Stanów Zjednoczonych zrozumieć polski.
- Podstawową znajomość języka polskiego ma, natomiast ma problem z odmianą. Na przykład zamiast "wstałem o szóstej rano" mówi "wstałem o szósta rano" . Tutaj rozmowa daje bardzo dużo, ponieważ poznajemy podstawy, jak mamy wypowiedzieć dane słowa - tłumaczy wrocławianka.
Do internetowej grupy w tym momencie należy ponad 15 tysięcy osób. Więcej informacji znajdziecie na facebookowym profilu Language Exchange Club Wrocław.
Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Pauliny Szymoniak: