Prof. Ponikowski jest absolwentem Wydziału Lekarskiego wrocławskiej Akademii Medycznej. Kształcił się m.in. w Sztokholmie i Londynie.

i

Autor: screen/youtube.com Prof. Ponikowski jest absolwentem Wydziału Lekarskiego wrocławskiej Akademii Medycznej. Kształcił się m.in. w Sztokholmie i Londynie.

Wrocławianin uznany za jeden z najbardziej wpływowych umysłów naukowych świata

2016-03-07 18:38

Profesor Piotr Ponikowski, kardiochirurg z Wojskowego Szpitala Klinicznego przy ulicy Weigla, jest jednym z dziewięciu Polaków, którzy znaleźli się na prestiżowej liście stworzonej przez Thomson Reuters.

Lista "Najbardziej Wpływowych Umysłów Naukowych Świata" powstała na podstawie analizy ponad 120 tysięcy prac naukowych opublikowanych pomiędzy 2003 a 2013 rokiem. Okazuje się, że wrocławski profesor był przez innych medyków cytowany ponad 30 tysięcy razy. To pokazuje jak wielkim uznaniem kardiochirurg cieszy się na całym świecie.

- To dla mnie spore wyróżnienie, tym bardziej, że w tak znakomitym towarzystwie, w którym jest miedzy innymi 50 naukowców z Harvardu, znalazłem się po raz pierwszy – deklaruje profesor Ponikowski.

Dodajmy, że na liście znalazło się trzy tysiące osób. Wśród Polaków, którzy się na niej znaleźli tylko trzech pracuje w kraju. Oprócz profesora Piotra Ponikowskiego to profesor Andrzej Budaj ze Szpitala Grochowskiego w Warszawie oraz profesor Michał Tendera z Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach. Wszyscy trzej to kardiolodzy.

Czytaj także: Zwycięskie zmęczone torby [GALERIA] Zobaczcie grafiki, które mają podpowiadać wrocławianom gdzie nie kłaść reklamówek