Wypadek pod Wrocławiem

i

Autor: materiały policji

Wypadek pod Wrocławiem. Pijany kierowca porsche staranował dwa samochody

2020-10-14 14:38

Prawie 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca porsche, który doprowadził do wypadku w podwrocławskich Pietrzykowicach. 53-letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i staranował dwa zaparkowane samochody. Siła uderzenia była tak duża, że porsche przewróciło się na bok.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w poniedziałek (12 października) ok. godz. 11 w podwrocławskich Pietrzykowicach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 53-letni kierowca porsche cayenne jechał ulicą Przemysłową w kierunku autostrady A4. W pewnym momencie 53-latek stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Porsche przejechało przez pas zieleni i z impetem uderzyło w dwa samochody. Siła uderzenia była tak duża, że kierowane przez 53-latka auto przewróciło się na bok.

Samochody, w które uderzyło porsche były prawidłowo zaparkowane i w chwili wypadku nikogo w nich nie było. Oba zostały jednak dość mocno uszkodzone.

Kierowcy porsche na szczęście nic poważnego się nie stało. Jak się jednak okazało, mężczyzna był pijany. Badanie wykazało w jego organizmie aż 1,8 promila alkoholu.

- 53-latek próbował tłumaczyć sytuację tym, że wykonał gwałtowny manewr, aby ominąć jadącego drogą rowerzystę – informuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Informacja ta będzie teraz poddana weryfikacji, przez zajmujących się sprawą funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich.

Za swoje zachowanie 53-latek odpowie przed sądem. Może mu grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Atak zimy na Dolnym Śląsku! Zobaczcie, gdzie spadło TYLE śniegu! [wideo]