Wyrwał policjantowi broń i padł strzał. Obława w Milikowie pod Bolesławcem

i

Autor: Policja Legnica/Policja Bolesławiec

Wyrwał policjantowi broń i padł strzał. Obława w Milikowie pod Bolesławcem

2022-06-24 15:52

Podczas próby zatrzymania 35-letni mężczyzna zaatakował policjantów. Był agresywny, kopał i bił mundurowych, podczas szarpaniny wyrwał policjantowi broń, a potem padł strzał. Napastnik uciekł, a teraz trwa na niego obława.

Do groźnego zdarzenia doszło w czwartek, 23 czerwca, około godziny 12:00 w jednym z budynków mieszkalnych w Milikowie na terenie gminy Nowogrodziec pod Bolesławcem. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać mężczyznę, który ma do odbycia karę kilku lat pozbawienia wolności, m.in. za łamania i kradzieże.

ZOBACZ TEŻ: Nowe rogatki paraliżują ruch na południu Wrocławia. Kierowcy są sami sobie winni?

Podczas próby zatrzymania mężczyzna była agresywny i mocno pobudzony, atakował policjantów. - Doszło do szarpaniny, w wyniku czego jednemu z funkcjonariuszy została na chwilę wyrwana broń, z której padł jeden strzał. Mężczyzna odrzucił broń, a następnie oddalił się. Nikomu nic się nie stało – informuje aspirant sztabowy Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji.

Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. - Jak zawsze w tego typu przypadkach, został ogłoszony alarm dla jednostki. W poszukiwania włączyli się również policjanci z oddziałów prewencji. Działania te obecnie trwają, zależy nam na jak najszybszym ustaleniu, gdzie znajduje się poszukiwany – dodaje Anna Kublik-Rościszewska.

Tragiczny wypadek na Grabiszyńskiej. BMW wleciało na przystanek tramwajowy. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ. 

Osoby znające aktualne miejsce pobytu lub posiadające jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w zatrzymaniu mężczyzny, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bolesławcu tel. 47 8733 200 lub 201.

Przypomnijmy, że każdej osobie, która pomaga ukrywać się przestępcy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Tragiczny wypadek we Wrocławiu na Grabiszyńskiej