To już będzie czwarte lato, podczas którego Wyspa Słodowa jest zamykana na noc

i

Autor: Barbara Maliszewska/CCA-SA 3.0/wikimedia.org To już będzie czwarte lato, podczas którego Wyspa Słodowa jest zamykana na noc

Wyspa Słodowa będzie latem otwarta dłużej? Tego chce prezydent Wrocławia

2016-04-29 20:06

Rafał Dutkiewicz ogłosił to na swoim Twitterze. Właściciel barek z lokalami przycumowanych u nabrzeży Odry domaga się, by teren był dostępny przez całą noc.

Prezydent Wrocławia napisał na Twitterze, że  poprosił pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej by "w rozmowach z Barbarką ustalić nowe, dłuższe godziny nocnego funkcjonowania wyspy Słodowej w okresie letnim".

Wyspa Słodowa od czerwca 2013 roku otwarta jest tylko od szóstej rano do północy. Tej wiosny kończy się umowa agencji ochroniarskiej pilnującej terenu w godzinach nocnych. Zarząd Zieleni Miejskiej wybrał już nową firmę, która będzie się tym zajmować. Przetarg został rozstrzygnięty 21 kwietnia. Zwyciężyło go konsorcjum Silezjan Eko sp. z o. o. i Silezjan system Security Biuro Ochrony Mienia sp. z o. o.

Chcą, by Wyspa Słodowa była dostępna całą dobę

Właściciel lokali na barkach przycumowanych u nabrzeży Odry wysłał tymczasem pismo do ZZM, w którym domaga się otwarcia Wyspy Słodowej nocą. Jego zdaniem - jak podaje tuwroclaw.com - zamykanie o północy  bramek umieszczonych na Kładce Słodowej, Kładce Piaskowej, a także na Żabiej Kładce i na Moście Słodowym to łamanie prawa.

Walka o Barbarkę

Wspomniana przez prezydenta Wrocławia w tweecie Barbarka, lokal usytuowany na statku zacumowanym w pobliżu mostu Uniwersyteckiego, była zagrożona zamknięciem z powodu skarg na zbyt głośne imprezy, które się tam odbywają. Powstała petycja przeciwko jej likwidacji.

Teraz trwają rozmowy właściciela lokalu z urzędnikami w sprawie przedłużenia dzierżawy terenu.

Czytaj także: Majówka 2016: To warto wiedzieć [POGODA, ATRAKCJE, OTWARTE SKLEPY]