38-latek zaatakował nożem policjanta, który chciał mu pomóc

i

Autor: mat. policji 38-latek zaatakował nożem policjanta, który chciał mu pomóc

O krok od tragedii w Legnicy

Zaatakował nożem policjanta, który chciał mu pomóc. Może trafić na wiele lat do więzienia

2022-08-04 17:25

Nawet 10 lat więzienia grozi 38-letniemu mieszkańcowi Legnicy, który zaatakował nożem policjanta. Tylko dzięki dobremu refleksowi udało się funkcjonariuszowi uniknąć groźnego ciosu. Chwilę wcześniej policjanci zatrzymali się przy 38-latku, myśląc, że potrzebuje on pomocy. Decyzją sądu agresywny mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Jak niebezpieczna może być służba w policji, przekonali się na własnej skórze funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. We wtorek w południe (2 sierpnia) na jednej z ulic w centrum miasta policjanci zauważyli dziwnie zachowującego się mężczyznę. Podejrzewając, że może potrzebować pomocy, zatrzymali przy nim samochód i otworzyli szybę. W tym samym momencie mężczyzna, bez słowa ostrzeżenia, trzymanym w ręku nożem zaatakował jednego z funkcjonariuszy.

- Tylko natychmiastowa reakcja i unik uchronił policjanta od utraty zdrowia, a może nawet życia - podkreśla asp. Katarzyna Baniewska z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. - Niebezpieczny mężczyzna został szybko zatrzymany przez legnickich mundurowych, którzy zabezpieczyli także nóż, którym posłużył się podczas ataku na funkcjonariusza.

Napastnikiem okazał się dobrze znany policjantom 38-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna był już wcześniej kilkukrotnie zatrzymywany za jazdę samochodem pod wpływem środków odurzających. Teraz grożą mu jednak znacznie poważniejsze konsekwencje. Za czynną napaść na funkcjonariusza może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Decyzją sądu 38-latek został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Sonda
Czy uważasz, że praca w policji jest niebezpieczna?
Chwile grozy. Kajakarze nie mogli wrócić do brzegu