Młody mężczyzna katował 3-letniego pasierba. Gehenna chłopca trwała kilka miesięcy

i

Autor: Policja Wałbrzych Młody mężczyzna katował 3-letniego pasierba. Gehenna chłopca trwała kilka miesięcy

Szok w Wałbrzychu!

22-latek katował 3-letniego pasierba. Gehenna chłopca trwała kilka miesięcy

2022-08-03 13:04

To się w głowie nie mieści! 22-letni mieszkaniec Wałbrzycha przez co najmniej kilka miesięcy znęcał się psychicznie i fizycznie nad trzyletnim pasierbem. Teraz zwyrodnialec trafił do aresztu.

W miniony piątek, 29 lipca, policjanci z Wałbrzych dostali informację od pracowników pomocy społecznej, że w jednej z rodzin mieszkających na Sobięcinie może dochodzić do znęcania się nad trzyletnim dzieckiem. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres.

ZOBACZ TEŻ: Młody mężczyzna spadł z żurawia na budowie w centrum Wrocławia

- Od razu zauważyli, że trzylatek ma ślady fizycznego znęcania się nad nim. Obrażenia widoczne były na twarzy, a jak się później okazało, także na całym ciele chłopca. Policjanci udali się z dzieckiem do szpitala, aby ustalić, czy obrażenia nie zagrażają jego życiu. Na miejscu zatrzymali natomiast 21-latka, podejrzewanego o pobicie chłopca - relacjonuje kom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy potwierdził psychiczne i fizyczne znęcanie się 22-latka nad dzieckiem jego partnerki. Gehenna chłopca trwało co najmniej od maja tego roku. - Wstępnie ustalono, że chłopiec doznał średniego uszczerbku na zdrowiu. Zatrzymany wałbrzyszanin usłyszał już zarzuty – dodał Świeży.

W minioną niedzielę, 31 lipca, sąd na wniosek policjantów i prokuratury, zastosował wobec oprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara 7,5 roku pozbawiania wolności, gdyż działał w warunkach powrotu do przestępstwa.

Tak wygląda grób syna Jakuba Rzeczniczka. Łzy same płyną do oczu. ZOBACZCIE GALERIĘ PONIŻEJ.  

Poszkodowany chłopiec do czasu wyjaśnienia sprawy trafił do wałbrzyskiego domu małego dziecka, gdzie zapewniona została mu specjalistyczna pomoc.

Makabra we Wrocławiu. Pijany lekarz dusił żonę, a później wyrzucił ją przez balkon
Sonda
Czy kara za znęcanie się nad bliskimi powinna zostać zaostrzona?