Zaginiona 73-latka odnaleziona w Niemczech

i

Autor: pixabay.com

Zaginiona 73-latka odnaleziona w Niemczech. Od niedzieli poszukiwano jej na Dolnym Śląsku

2021-02-16 14:27

Pomyślnie zakończyły się poszukiwania 73-letniej mieszkanki Lubania, której zaginięcie zgłoszono w niedzielę. Kobieta odnalazła się na terenie Niemiec, gdzie dotarła pociągiem.

Rodzina 73-letniej kobiety poinformowała lubańskich policjantów o jej zaginięciu w niedzielę wieczorem.

- Ogłoszono alarm dla całego stanu osobowego jednostki policji w Lubaniu i rozpoczęto poszukiwania - informuje podkom. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji. - W działania te aktywnie włączyli się funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji z Wrocławia oraz funkcjonariusze miejscowej Straży Pożarnej i Straży Miejskiej.

Sprawdzono miejsca, gdzie widziana była zaginiona oraz lokalizacje wskazane przez inne osoby, dzięki publikacji w mediach wizerunku kobiety. Z uwagi na rozległy teren poszukiwań oraz ujemne temperatury powietrza o zaginięciu 73-latki powiadomiono Nieetatową Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą z KPP w Lwówku Śląskim mającą na stanie kamery termowizyjne oraz noktowizory i specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy.

Kontrolowano też przystanki kolejowe podejrzewając, iż kobieta może podróżować pociągiem. Jednocześnie powiadomiono Koleje Dolnośląskie o zaistniałym fakcie przekazując rysopis osoby zaginionej. W działania aktywnie włączyli się policjanci z Komisariatu Kolejowego we Wrocławiu.

- Działania policji swoim zasięgiem objęły teren Niemiec - mówi Wojciech Jabłoński. - Nawiązano kontakt z Sekcją Międzynarodowej Współpracy Policji w Świecku po otrzymaniu informacji, iż kobieta została widziana w pociągu jadącym do Niemiec. Już po kilku godzinach ustalono miejsce jej przebywania i przewieziono kobietę do siedziby niemieckiej policji.

Informacja o odnalezieniu została przekazana rodzinie.

200 km/h kielecką obwodnicą