Tragiczna lawina pod Śnieżką

i

Autor: pixabay.com

Tragedia pod Śnieżką. Narciarz zginął pod lawiną, drugi został ranny!

2021-02-15 19:13

Tragiczna lawina zeszła w poniedziałek w Karkonoszach. Do wypadku doszło poniżej Domu Śląskiego po czeskiej stronie Śnieżki. Lawina porwała ze sobą dwóch narciarzy. Jednego z mężczyzn nie udało się uratować, drugi trafił do szpitala. W akcji ratowniczej brali udział ratownicy z Grupy Karkonoskiej GOPR.

Tragiczny wypadek w Karkonoszach. W poniedziałek (15 lutego) około południa po czeskiej stronie Śnieżki zeszła lawina, zabierając ze sobą dwóch narciarzy. Do wypadku doszło w czeskim Obrim dule w okolicach rzeki Upa. W akcji ratunkowej brali udział ratownicy GOPR i Horskiej Służby.

Jak informuje Karkonoski Park Narodowy, jeden z porwanych przez lawinę narciarzy zdołał wezwać pomoc. Mężczyzna został szybko odnaleziony i poinformował ratowników, że pod śniegiem znajduje się jeszcze jeden narciarz. Wkrótce drugi turysta również został odkopany, ale niestety, na ratunek było już za późno. Mimo reanimacji, nie udało się go uratować.

Ranny mężczyzna ze wstrząśnieniem mózgu został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

W Karkonoszach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Przysypani lawiną to prawdopodobnie narciarze skiturowi. Lawina zeszła daleko od szlaku niebieskiego.

Groby licealistów, których zabiła lawina i tragiczna śmierć TOPR-owców. Niezapomniani