Zamykają oddział dziecięcy w szpitalu na Brochowie. Bo brakuje personelu

i

Autor: SHUTTERSTOCK Zamykają oddział dziecięcy w szpitalu na Brochowie. Bo brakuje personelu

Zamykają oddział dziecięcy w szpitalu na Brochowie. Bo brakuje personelu

2022-04-12 8:35

Wkrótce wstrzymana zostanie praca Oddziału Pediatryczno-Reumatologicznego szpitala im. Falkiewicza na Brochowie we Wrocławiu. Powodem jest brak wystarczającej liczby personelu. Jak długo oddział nie będzie działał? Sprawdźcie.

W piątek, 15 kwietnia wstrzymana zostanie praca Oddziału Pediatryczno-Reumatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza we Wrocławiu. Na szczęście tymczasowo. Przerwa ma trwać do 10 maja. Powodem jest brak odpowiedniej liczby lekarzy specjalistów niezbędnych do zachowania funkcjonowania oddziału. - Brak wystarczającej liczby personelu nie dotyczy aspektów finansowych i ma związek z indywidualnymi sytuacjami m.in. absencji zdrowotnych – podkreślił Michał Nowakowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Jak dodał, pojedynczy pacjenci części pediatrycznej oddziału wymagający kontynuacji hospitalizacji będą mieli zapewnioną opiekę w szpitalu przy ul. Koszarowej we Wrocławiu, który posiada oddziały o profilu pediatrycznym. Natomiast pacjenci części reumatologicznej oddziału ze względu na leczenie planowe oraz diagnostykę niewymagające hospitalizacji będą w tym tygodniu wypisani ze szpitala do domu.

ZOBACZ TEŻ: Pracowała w ZUS i nazwała Ukraińców "brudasami" i że "chcą pobierać socjale". Tłumaczyła że ma rację. Będą zarzuty?

- Dyrekcja szpitala dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej przywrócić funkcjonowanie oddziału pediatryczno-reumatologicznego - zapewnił Nowakowski.

Wrocław. Bastion Sakwowy - stan obecny i wizualizacje. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

Rozpoczęła się rozbiórka Solpolu. Słynny budynek zniknie z mapy Wrocławia

Przypomnijmy, że od 8 kwietnia ze względu na liczną absencję ratowników medycznych w mocno ograniczonym zakresie działa Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Od 4 kwietnia SOR w ogóle nie przyjmował pacjentów, ponieważ 19 ratowników oczekujących podwyżek płac nie przedłużyło umów kontraktowych, a kolejnych 17 przedstawiło zwolnienia lekarskie.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś w szpitalu?