Złodzieje wysadzili bankomat w Nowogrodźcu

i

Autor: OSP Nowogrodziec

Złodzieje wysadzili bankomat w Nowogrodźcu. Policja poszukuje sprawców

2021-01-25 8:26

Nieznani sprawcy wysadzili w sobotę nad ranem bankomat znajdujący się na parterze jednego z budynków mieszkalnych w centrum Nowogrodźca na Dolnym Śląsku. Policja ustala okoliczności zdarzenia. Nie wiadomo, jaką sumę pieniędzy ukradziono.

W nocy z piątku na sobotę (22/23 stycznia) nieznani sprawcy usiłowali włamać się do bankomatu przy ul. Kościelnej w Nowogrodźcu (powiat bolesławiecki). Aby dostać się do pieniędzy ukrytych w bankomacie znajdującym się na parterze jednego z budynków mieszkalnych, złodzieje po prostu go wysadzili.

Wybuch nastąpił ok. godz. 4 nad ranem. W pomieszczeniu, w którym znajdowało się urządzenie, wybuchł pożar. Nadpaleniu uległ także fragment elewacji budynku. Strażacy skontrolowali lokale mieszkalne pod względem obecności tlenku węgla. Ewakuowano jedną osobę, która nie potrzebowała pomocy medycznej. W zdarzeniu na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Policjanci zabezpieczyli na miejscu włamania ślady i przesłuchali świadków. Jak dotąd jednak nie udało się ustalić sprawców. Nie wiadomo też, jaką sumę pieniędzy ukradziono.

To już kolejny w tym roku wysadzony bankomat na Dolnym Śląsku. Dwa tygodnie wcześniej - w nocy z 8 na 9 stycznia - nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Szklarskiej Porębie.

ZOBACZ WIĘCEJ: Szklarska Poręba: Ogłuszająca eksplozja w środku nocy. Złodzieje wysadzili bankomat

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Gdańsk. NAPAD na jubilera. Policja podejrzewa TYCH ludzi