Pijany kierowca sprawcą śmiertelnego wypadku

i

Autor: materiały policji

Jaguar rozpadł się na dwie części. Pijany kierowca sprawcą śmiertelnego wypadku

2021-01-22 12:07

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 21-letni kierowca jaguara, podejrzany o spowodowanie wypadku, w którym zginął jadący z nim pasażer, a dwie inne osoby zostały ranne. Do zdarzenia doszło 16 stycznia w okolicach miejscowości Ligota na Dolnym Śląsku. 21-latek został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę (16 stycznia) w okolicy miejscowości Ligota w powiecie trzebnickim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letni kierowca jaguara podczas wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącym z naprzeciwka samochodem ciężarowym, a następnie uderzył jeszcze w osobową skodę. Siła uderzenia była tak duża, że jaguar wypadł z drogi i rozpadł się na dwie części.

W wypadku zginął podróżujący jaguarem pasażer, a drugi pasażer jadący z 21-latkiem oraz kierowca skody zostali ranni i trafili do szpitala. Kierowca jaguara nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jak się okazało był on kompletnie pijany. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

21-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut. Grozi mu nawet do 12 lat więzienia. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Pijany kierowca sprawcą śmiertelnego wypadku

i

Autor: materiały policji
Sonda
Czy jesteś za surowszym karaniem pijanych kierowców?
Uciekał przed policją. Po drodze popełnił ponad 30 wykroczeń