Szklarska Poręba: Ogłuszająca eksplozja w środku nocy. Złodzieje wysadzili bankomat

2021-01-11 8:43

Nieznani sprawcy wysadzili bankomat w Szklarskiej Porębie. Odgłos eksplozji obudził okolicznych mieszkańców, a części urządzenia zostały rozrzucone w promieniu kilkunastu metrów. Do próby włamania do bankomatu doszło w nocy z piątku na sobotę przy markecie Netto na ul. Turystycznej.

Do próby włamania do bankomatu w Szklarskiej Porębie doszło w nocy z piątku na sobotę (8/9 stycznia). Sprawcy za cel obrali sobie bankomat stojący obok marketu Netto przy ul. Turystycznej.

Ok. godz. 3 nad ranem okolicznych mieszkańców obudziła ogłuszająca eksplozja. Złodzieje, chcąc dostać się do przechowywanych w bankomacie pieniędzy, postanowili wysadzić urządzenie za pomocą materiałów wybuchowych. W wyniku eksplozji części zniszczonego bankomatu zostały rozrzucone w promieniu kilkunastu metrów.

Trwa poszukiwanie sprawców. Póki co policja nie informuje, czy złodziejom udało się ukraść schowaną w bankomacie gotówkę. W sobotę na miejscu włamania pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza, zabezpieczając pozostawione przez przestępców ślady.

To kolejne tego typu zdarzenie w Szklarskiej Porębie. W kwietniu 2018 roku złodzieje wysadzili bankomat przy ul. Mickiewicza.

Kierowca BMW pomylił światła na skrzyżowaniu. Groźny wypadek we Wrocławiu