Dolny Śląsk: Próbowali wyrwać bankomat przy pomocy liny. Uszkodzili samochód i uciekli

2020-10-28 12:14

Sprawcy pod osłoną nocy przyjechali busem pod jeden z marketów w powiecie lubińskim. Włamali się do wnętrza sklepu, w którym znajdował się bankomat i przy pomocy liny próbowali wyrwać całe urządzenie. Nie udało im się jednak ukraść ani bankomatu, ani znajdującej się w nim gotówki. Trzy dni później zostali zatrzymani Grozi im teraz 10 lat więzienia.

Do zuchwałej próby kradzieży doszło w jednym z marketów w powiecie lubińskim. Aby dostać się do bankomatu znajdującego się w przedsionku sklepu, sprawcy wyłamali w nocy drzwi do marketu, a następnie próbowali ukraść całe urządzenie. Zamocowany w ścianie budynku bankomat złodzieje chcieli wyrwać za pomocą liny przyczepionej do samochodu. Ich wysiłki okazały się jednak daremne, a jedynym efektem ich starań okazał się uszkodzony samochód.

Poszukiwaniem sprawców zajęli się lubińscy policjanci. Wkrótce też wytypowali 3 mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem.

- Do zatrzymania podejrzanych doszło w jednym z mieszkań na terenie powiatu górowskiego, trzy dni po zdarzeniu - informuje asp. szt. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. - Wszyscy podejrzani w tej sprawie przebywali u konkubiny jednego z nich. Funkcjonariusze zmuszeni byli wejść do środka siłowo, gdyż pomimo wyraźnych poleceń, nikt nie otworzył im drzwi. Działania policjantów wsparli koledzy ze straży pożarnej w Górze.

Podczas zatrzymania podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli też samochód, przy pomocy którego sprawcy próbowali wyrwać bankomat. Jak się okazało, mężczyźni pożyczyli auto od kolegi i po „akcji” oddali właścicielowi uszkodzony samochód.

Zatrzymani mężczyźni to trzej mieszkańcy powiatu górowskiego w wieku 29, 31 i 34 lat. Wszyscy troje usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem i zostali aresztowani tymczasowo na 2 miesiące. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Protest samochodowy we Wrocławiu