Dolny Śląsk. Owczarek kaukaski ciężko ranił dziewczynkę. Opiekunka trafi do więzienia? [KULISY ATAKU]

i

Autor: Pleple2000/CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons Opiekunka owczarka kauksaskiego, który w miejscowości Boguszów-Gorce na Dolnym Śląsku ciężko ranił dziewczynkę, może trafić do więzienia

Dolny Śląsk. Owczarek kaukaski ciężko ranił dziewczynkę. Opiekunka trafi do więzienia? [KULISY ATAKU]

2020-10-27 17:57

Znane są kulisy ataku owczarka kaukaskiego na dziewczynkę, do którego doszło w miejscowości Boguszów-Gorce na Dolnym Śląsku. Pies ciężko ranił10-latka, która trafiła do szpitala. Opiekunka zwierzęcia to 18-letnia dziewczyna, która przyznała się do niezachowania należytej staranności w czasie ataku psa, za co grozi jej teraz do 5 lat więzienia. Owczarek kaukaski, którego wyprowadziła na spacer, nie miał kagańca.

Opiekunka owczarka kaukaskiego, który ciężko ranił 10-letnią dziewczynkę w miejscowości Boguszów-Gorce na Dolnym Śląsku, może trafić do więzienia. 18-latce grozi do 5 lat pozbawienia wolności, bo pies, z którym wyszła na spacer nie miał kagańca. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na szlaku prowadzącym na górę Chełmiec. Dziewczynka była tam z rodziną, a opiekunka owczarka kaukaskiego schodziła z góry z koleżankami.

- Kiedy obie grupy się mijały czworonóg - pomimo iż był prowadzony na smyczy - zaatakował 10-latkę. Pies nie miał jednak kagańca i zdążył chwycić poszkodowaną za rękę - mówi Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Owczarka kaukaskiego udało się odciągnąć dopiero po pewnym czasie, w czym pomogła rodzina ciężko rannej dziewczynki i inni świadkowie ataku psa. 10-latka doznała poważnych obrażeń lewej ręki, dlatego została zabrana śmigłowcem LPR do szpitala we Wrocławiu. 18-letnia opiekunka zwierzęcia przyznała się do niezachowania należytej staranności, gdy je trzymała.

- (..) jako że w ten sposób naraziła 10-latkę na ciężki uszczerbek na zdrowiu oraz spowodowała naruszenie rozstroju zdrowia powyżej 7 dni, odpowie teraz za popełnienie przestępstwa, za które może jej grozić kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności - kończy Jabłoński.

SIERADZ: 4-latek pogryziony przez SFORĘ PSÓW! Powiadomiono stację epidemiologiczną

Katowice: 12-letni Kamil pogryziony przez psa NIE ŻYJE! Przerażające [NOWE FAKTY]

Najbardziej agresywne psy w Polsce. Te rasy wymagają zezwolenia [GALERIA]

Aresztowanie podejrzanego o zabójstwo Filipa