Zmiana czasu 2020 na zimowy. Kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy? O której przestawić zegarki?

2020-09-28 10:13 EIB
Zmiana czasu 2020 na zimowy. Kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy? O której przestawić zegarki
Autor: Pixabay Zmiana czasu 2020 na zimowy. Kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy? O której przestawić zegarki

Zmiana czasu 2020 na zimowy. Czas na zimowy zmieniany jest w ostatnią niedzielę października. W tym roku zmiana czasu na zimowy wypada na noc z 24 na 25 października.

Zmiana czasu 2020 na zimowy. Kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy? O której przestawić zegarki

Czas zimowy Czym jest?

Dni w listopadzie, grudniu, styczniu, lutym i marcu są w ciągu roku najkrótsze. Oszczędności wynikłe z przejścia na czas letni są znikome dlatego przechodzi się z powrotem do czasu podstawowego zwanym czasem zimowym.W Polsce z czasu letniego na czas zimowy przechodzi się w ostatnią niedzielę października. Wskazówki zegarów przestawia się o jedną godzinę do tyłu - z godziny 3 na godzinę 2 w nocy. W 2020 zimna czasu z letniego na zimowy będzie w nocy

W Polsce wprowadzenie i odwołanie czasu letniego reguluje Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 15 marca 2004 roku w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2004 - 2008.

Sezonowe zmiany czasu stosuje się w ok. 70 krajach na świecie. Obowiązuje on m.in.: w prawie wszystkich krajach Europy (wyjątkiem jest Islandia), w USA, Kanadzie, Meksyku, Australii i Nowej Zelandii. Krajem jaki nie wprowadził zmiany czasu jest m.in. Japonia.

Zmianę czasu wprowadzono na początku XX wieku ze względu na oszczędność energii. W Polsce czas urzędowy letni różni się od czasu Greenwich (GMT) o +2 godziny, czas zimowy o +1 godzinę.

Od 2000 roku w całej Unii Europejskiej czas letni zaczyna się w ostatnią niedzielę marca a kończy w ostatnią niedzielę października.

Zobacz także: "Ta zima będzie INNA niż wszystkie. Nie z powodu pogody"! Jasnowidz Jackowski miał SZOKUJĄCĄ wizję

Zmiana czasu 2020 na zimowy. Kiedy zmieniamy czas z letniego na zimowy?

W 2020 roku czas zimowy z letniego przestawiamy w nocy z 24 na 25 października. Zegarki cofamy z godziny 3 na godzinę 2 w nocy.

Jak dbać o cerę zimą

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.