Pałac na Wodzie to miejsce dla spragnionych relaksu i kochających piękne widoki. Położony jest w Staniszowie Dolnym, niedaleko Jeleniej Góry – turystycznego centrum regionu. W odrestaurowanych, przytulnych i niezwykle stylowych wnętrzach hotelu oraz w otoczeniu przepięknych gór można zapomnieć o wszystkich troskach i w pełni oddać się odpoczynkowi.
Ci, którzy tu byli chwalą sobie wspaniałe położenie, miłą obsługę, wyborne jedzenie, a także wygodne łóżka. Dużym plusem dla odwiedzających hotel jest także SPA na wysokim poziomie, w którym można zaznać prawdziwej uczty dla ciała i zmysłów.
Po pracy lub obowiązkach dnia codziennego tutaj z pewnością przeniesiecie się w świat relaksu, odprężenia i cudownego ukojenia zmysłów. To świat spokojnej muzyki, świec i niezwykłej przyjemności, jaką dają indywidualnie przygotowane zabiegi, masaże, okłady czy też rytuały.
W SPA znajduje się też suche łóżko wodne do lewitacji i Minerva. To holistyczne drewniane łoże do kolor terapii z funkcją sauny parowej.
W hotelu można poddać się także zabiegom rehabilitacyjnym. O dobre samopoczucie dba wykwalifikowana kadra.
Po takim wypoczynku człowiek wraca do codzienności z nową energią.
Ślub i wesele nad brzegiem stawu z widokiem na Karkonosze
Marzysz o ślubie w plenerze, nad brzegiem stawu z widokiem na Karkonosze lub w starym, ukrytym wśród zieleni kościele? To możliwe właśnie tutaj!
Pałac na Wodzie to nie tylko świetne miejsce na wypoczynek, ale i... na wymarzone wesele. Wyobraźcie sobie przeszklone sale, z których rozpościera się widok na pałacowe stawy... Ta romantyczna sceneria tworzy niezapomniany klimat uroczystości i na długo zapada w pamięci.
Do tego pyszne, regionalne jedzenie. Mieszcząca się w hotelu Restauracja Salsefia dba o podniebienia swoich gości. Zarówno na co dzień, jak i podczas uroczystości.
Restauracja nawiązuje do tradycji regionu bazując na lokalnych i sezonowych produktach, które czerpie od lokalnych dostawców. Szczyci się powrotem do dawnych smaków i zapachów nadając im nowoczesny wygląd oraz lekki powiew śródziemnomorskiej bryzy.
Aromatyczne sery, zdrowe karkonoskie miody, świeże lokalne jogurty, domowe przetwory, rozpływająca się w ustach dziczyzna, jędrne grzyby z pobliskich lasów oraz świeże ryby z karpnickich stawów to tylko niektóre z produktów wykorzystywanych przez tutejszego szefa kuchni do skomponowania wyśmienitych dań.
Eleganckie i wygodne pokoje
W hotelu znajduje się kilkadziesiąt oryginalnie urządzonych luksusowych pokoi i apartamentów, z których widok rozpościera się na panoramę Karkonoszy i Śnieżkę, na przypałacowe stawy lub dziedziniec. To, co cenią sobie goście to wygodne, przestronne łóżka i piękne wykończenie pokoi.
Historia Pałacu na Wodzie
Historia Pałacu na Wodzie sięga XVIII wieku. Prawdopodobnym zleceniodawcą był Heinrich XXXVIII von Reuss, który w 1786 roku rozpoczął budowę obiektu. Wówczas był to Dwór Staniszów Dolny. Na przełomie XVIII i XIX wieku folwark przeszedł w posiadanie majora Ulricha von Woide z Berlina. W 1830 roku obiekt został przebudowany.
W 1919 r. majątek nabyła wrocławska agencja „Wiehmer und Schneller”, która podzieliła ziemię na mniejsze parcele i sprzedała nowym nabywcom. Wkróce folwark został sprzedany państwu, które stworzyło tu ośrodek doświadczalny, podlegający Pruskiemu Instytutowi Zootechnicznemu.
W roku 1945, tuż po zakończeniu wojny, utworzono na terenie pałacu Rolniczy Zakład Doświadczalny. Staniszów nosił wtedy nazwę Łącznikowo, jako, że wieś zabezpieczali żołnierze 3 Zapasowego Pułku Łączności, obsługującego Sztab Główny Wojska Polskiego. Kilka lat później w majątku utworzono Państwowe Gospodarstwo Rolne. Patrząc z perspektywy czasu zakład był głównym dostawcą miejsc pracy.
W latach 90-tych kompleks po byłym PGR kupili państwo Tadajewscy i rozpoczęli jego gruntowny remont. W 2009 r. pałac i jego otoczenie odzyskały swój blask. Rodzina Tadajewskich przywróciła obiektowi dawną świetność, dzięki czemu dziś można tam bywać i relaksować się.
Więcej informacji o Pałacu na Wodzie na stronie www.palacnawodzie.pl.
Artykuł sponsorowany