10 nowych linii autobusowych w aglomeracji wrocławskiej. Kiedy zaczną kursować?

2021-05-17 12:01 mar
10 nowych linii autobusowych w aglomeracji wrocławskiej
Autor: UM Wrocław

10 nowych linii autobusowych w aglomeracji Wrocławskiej zostanie uruchomionych jeszcze w wakacje. Bezpośrednie połączenie ze stolicą Dolnego Śląska zyskają mieszkańcy Czernicy, Kobierzyc, Kątów Wrocławskich, Siechnic i Żórawiny. Do obsługi nowych linii dedykowanych zostanie 18 autobusów - 15 autobusów solo oraz 3 autobusy mini.

Mieszkańcy pięciu podwrocławskich gmin - Czernicy, Kobierzyc, Kątów Wrocławskich, Siechnic i Żórawiny - zyskają szybkie połączenia autobusowe z Wrocławiem. Od 21 sierpnia uruchomionych zostanie 10 nowych linii strefowych. Do ich obsługi dedykowanych zostanie 18 autobusów (15 autobusów solo i 3 autobusy mini), które będą zatrzymywały się na 158 przystankach. Zgodnie z planem, od poniedziałku do piątku nowe autobusy będą wykonywać łącznie 332 kursy.

10 nowych linii autobusowych w aglomeracji wrocławskiej
Autor: mat. prasowe

Nowe linie strefowe w aglomeracji wrocławskiej:

  • Linia 920 połączy pętlę autobusową Wojnów znajdującą się na terenie gminy Czernica oraz miejscowości na terenie Gminy Siechnice (Trestno i Blizanowice) z Galerią Dominikańską.
  • Linie 907, 909, 927L, 927P, 933 i 947 połączą miejscowości na terenie gminy Kąty Wrocławskie z węzłami przesiadkowymi Nowy Dwór pętla i Oporów.
  • Linia 903 połączy miejscowości w gminie Żórawina i Siechnice (miejscowość Biestrzyków) z pętlami tramwajowymi Gaj i Tarnogaj.
  • Linia 913 połączy miejscowości w gminie Żórawina i Kobierzyce (miejscowość Wysoka) z pętlami tramwajowymi Park Południowy i Krzyki.
  • Zmodyfikowana trasa podmiejskiej linii autobusowej 612 umożliwi połączenie miejscowości w gminie Kobierzyce (Bielany Wrocławskie, Ślęza) z pętlami tramwajowymi Park Południowy i Krzyki.

Wszystkie autobusy będą wyposażone w nowoczesny system informacji pasażerskiej znany z linii strefowych łączących Wrocław z Gminą Wisznia Mała, wzbogacony o możliwość kolorowego wyświetlania numeru linii. Kolor linii został dedykowany dla poszczególnych gmin, do których będą kursować autobusy.

10 nowych linii autobusowych w aglomeracji wrocławskiej
Autor: mat. prasowe

Nowością będzie też wyświetlenie nazwy kierunku jazdy w kolorze białym, co ma ułatwić czytelność napisów. Wartość całego kontraktu wynosi blisko 56 mln zł.

Wrocławska fontanna multimedialna już działa.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE