Wrocław: Jak zmienią się mosty Osobowickie po remoncie? Zobacz proponowane warianty [ZDJĘCIA]

2021-04-15 13:34

Mosty Osobowickie we Wrocławiu czeka gruntowny remont. Jak będzie wyglądała newralgiczna przeprawa przez Odrę po przebudowie? Czy znajdzie się miejsce na drogę rowerową? Czy samochody będą dzieliły pas z tramwajami? Miasto przygotowało kilka wariantów przebudowy mostu i czeka na opinie wrocławian.

Mosty Osobowickie łączą centrum Wrocławia z osiedlami położonymi po północnej stronie Odry. Każdego dnia przejeżdżają przez nie tysiące samochodów, a także tramwaje i autobusy miejskie. Ta jedna z bardziej newralgicznych przepraw przez Odrę w stolicy Dolnego Śląska liczy sobie już ponad 120 lat i wymaga gruntownego remontu.

Jak przebudować mosty Osobowickie, tak aby były one funkcjonalne i zaspokajały potrzeby wszystkich uczestników ruchu - pasażerów autobusów i tramwajów, kierowców samochodów osobowych, rowerzystów oraz pieszych – a jednocześnie zachowały swój zabytkowy charakter? Na prośbę miasta projektanci przygotowali kilka projektów modernizacji mostów. Projekty te zostaną teraz poddane społecznym konsultacjom. Proponowane warianty znajdziecie w poniższej galerii:

Konsultacje w sprawie modernizacji mostów Osobowickich we Wrocławiu potrwają do 5 maja. Do tego czasu każdy mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska może wypełnić ankietę internetową dostępną TUTAJ. Ponadto w czwartek (15 kwietnia) o godz. 17 odbędzie się e-spotkanie konsultacyjne, w którym można wziąć aktywny udział na platformie internetowej Clickmeeting. Spotkanie transmitowane będzie na stronie konsultacji.

Z kolei w sobotę (17 kwietnia) w godz. 10.00-13.00 będzie można wyrazić swoją opinię w punkcie konsultacyjnym przy ul. Pasterskiej - na wale między mostami stanie niebieski namiot konsultacyjny. Jak zapewniają przedstawiciele miasta, zebrane opinie będą miała wpływ na ostateczny sposób urządzenia ruchu na mostach Osobowickich.

Mosty Osobowickie we Wrocławiu czeka gruntowny remont