14 nielegalnych migrantów zatrzymano na Dolnym Śląsku

i

Autor: mat. policji 14 nielegalnych migrantów zatrzymano na Dolnym Śląsku

14 nielegalnych migrantów zatrzymano na Dolnym Śląsku. Ukrywali się w lesie

2021-11-25 11:58

14 cudzoziemców, którzy nielegalnie dostali się do Polski, zatrzymano w środę w powiecie zgorzeleckim na Dolnym Śląsku. Migranci ukrywali się w lasach i próbowali dotrzeć do Niemiec. Nikt z zatrzymanych nie wyraził chęci złożenia wniosku o azyl, wobec czego wszyscy prawdopodobnie zostaną zobowiązani do opuszczenia Polski.

Funkcjonariusze Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei oraz policji zatrzymali w środę (24 listopada) na Dolnym Śląsku grupę nielegalnych migrantów. Cudzoziemców zatrzymano w lesie w powiecie zgorzeleckim. Na widok funkcjonariuszy część obcokrajowców próbowała uciec i schować się w zaroślach. Ostatecznie udało się zatrzymać 14 osób. Migranci najprawdopodobniej nielegalnie przekroczyli granicę Polski i usiłowali dotrzeć do Niemiec. Ich wygląd wskazywał, że od kilku dni tułali się po lasach.

- Cudzoziemcy przewiezieni zostali do placówki Straży Granicznej. Po zbadaniu ich przez lekarza okazało się, że ich stan zdrowia jest dobry i nie potrzebują hospitalizacji - poinformował nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zatrzymani obcokrajowcy nie posiadali przy sobie dokumentów, na podstawie których można by jednoznacznie określić ich tożsamość i obywatelstwo. 10 cudzoziemców oświadczyło, że są obywatelami Iraku, a 4 kolejnych podało się za Irańczyków. Podczas rozmów z udziałem tłumacza udało się ustalić, że najstarszy z nich ma 31 lat, a najmłodszy - 19. Obecnie funkcjonariusze starają się potwierdzić prawdziwość danych personalnych zatrzymanych osób.

Wszyscy cudzoziemcy zgodnie stwierdzili, że chcą dotrzeć do Niemiec. Żaden z nich nie wyraził chęci złożenia wniosku o azyl w Polsce, wobec czego wszczęto wobec nich postępowania, na podstawie których zobowiązani zostaną do opuszczenia naszego kraju.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej Straży Granicznej?
Podejrzana karetka na Podlasiu. W środku nielegalni migranci!