16-latek kradł paczki z pojazdów kurierskich we Wrocławiu

i

Autor: materiały policji

16-latek kradł paczki z pojazdów kurierskich we Wrocławiu

2021-07-26 9:26

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 16-latka, który kradł paczki z pojazdów kurierskich. Młody wrocławianin wykorzystywał chwilę nieuwagi kierowców, ale także włamywał się do zamkniętych samochodów. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Wrocławscy policjanci otrzymali informację o paczkach, które w niewyjaśniony sposób ginęły z pojazdów kurierskich na terenie Starego Miasta. Dokładna analiza zabezpieczonego monitoringu pozwoliła w krótkim czasie zidentyfikować złodzieja. Okazał się nim 16-letni wrocławianin. Podejrzewany o kradzieże nastolatek został zatrzymany.

16-latek kradł paczki z pojazdów kurierskich we Wrocławiu

i

Autor: materiały policji

- Według wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kilkukrotnie doszło do tego typu zdarzeń - informuje sierż. Aleksandra Rodecka z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - 16-latek nie tylko dokonywał kradzieży paczek, wyczekując na moment nieuwagi pracownika firmy kurierskiej, ale też włamywał się do zamkniętych pojazdów, uszkadzając ich drzwi.

O dalszych losach młodego wrocławianina zdecyduje teraz sąd rodzinny. Obecnie policjanci prowadzą czynności mające na celu odzyskanie utraconego mienia, którego wartość oszacowano na prawie 8 tys. zł.

Szalony pościg za dilerem w w Kolnie. W tle napaść na policjanta i twarde narkotyki