ALIGATOR przy Odrze we Wrocławiu! Egzotyczne zwierzę ZASKOCZYŁO spacerowiczów

i

Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE ALIGATOR przy Odrze we Wrocławiu! Egzotyczne zwierzę ZASKOCZYŁO spacerowiczów

ALIGATOR przy Odrze we Wrocławiu! Egzotyczne zwierzę ZASKOCZYŁO spacerowiczów

2020-10-04 12:15

Aligator panoszy się po jednym z największych polskich miast! W sobotę (3 października) spacerowicze zauważyli go nad Odrą w rejonie wrocławskiego Rędzina. Jak podaje Gazeta Wrocławska, krokodyl zamieszkał na rozlewiskach nieopodal ujścia Widawy.

Aligator we Wrocławiu? I to poza ogrodem zoologicznym? Zaskoczeni spacerowicze nie kryli zdziwienia! - Maleństwo miało około metra długości. Nikt z obecnych nie wierzył, że widzi krokodyla - mówi cytowana przez Gazetę Wrocławską czytelniczka, która poinformowała o niecodziennym zdarzeniu. Gad w warunkach naturalnych żyje w Ameryce Południowej bądź Azji. Tymczasem, jak gdyby nigdy nic, przemierzał sobie nadodrzańskie rozlewiska. Został dostrzeżony przez osoby spędzające spokojne sobotnie popołudnie w tej części miasta.

Warunki panujące w okolicy mogą nieco przypominać środowisko odpowiadające aligatorom. Podmokły teren z pewnością im służy. Nikt jednak nie spodziewał się obecności krokodyla w stolicy Dolnego Śląska. Dlatego też spacerowicze powiadomili o znalezisku policję. Nietypowe zgłoszenie wpłynęło około 15:00. Funkcjonariusze zabezpieczyli teren i wezwali do pomocy specjalistów z wrocławskiego zoo.

Mały osobnik prawdopodobnie nie stwarza zagrożenia dla ludzi, jednak trzeba go jak najszybciej złapać. Wciąż nie wiadomo, jak mógł znaleźć się na wolności w rejonie Rędzina.

Zdrajcy Polski, kolaboranci. Niezapomniani