Przemek Corso nowym lektorem w pociągach Kolei Dolnośląskich

i

Autor: Koleje Dolnośląskie

Autor kryminałów nowym lektorem w pociągach Kolei Dolnośląskich

2021-06-16 10:34

Pasażerom pociągów Kolei Dolnośląskich będzie towarzyszył nowy głos. Nowym lektorem, zapowiadającym nazwy wszystkich stacji i przystanków oraz inne komunikaty głosowe, został Przemek Corso, pochodzący z Legnicy autor popularnych książek przygodowych i kryminalnych.

Nowym lektorem w pociągach Kolei Dolnośląskich został autor popularnych książek przygodowych i kryminalnych – Przemek Corso. Pochodzący z Legnicy pisarz i lektor, będzie zapowiadał nazwy stacji i przystanków oraz wszystkie inne komunikaty głosowe.

- Szukając nowego głosu Kolei Dolnośląskich, zależało nam na osobie pochodzącej z Dolnego Śląska - mówi prezes Kolei Dolnośląskich, Damian Stawikowski. - Wybór padł na Przemka Corso, pochodzącego z Legnicy, młodego pisarza, który przekonał nas nie tylko słowem pisanym, ale przede wszystkim swoim głosem i osobowością. Ujednolicenie treści mówionych w naszych pociągach było tylko kwestią czasu, w części pojazdów słychać było syntezator mowy, który nie zawsze wypowiadał treści precyzyjnie i donośnie. Teraz to się zmieni. Nowy głos pojawi się także we wszystkich nowych pociągach, które niebawem zasilą naszą flotę.

Przemysław Corso zasłynął dzięki sensacyjno-przygodowej serii o awanturniku i złodzieju zabytków, Robercie Karczu, składającej się z czterech pozycji: „Podziemne miasto”, „Miasto złodziei”, „Miasto z gliny” oraz „Miasto tajemnic”. Autor współtworzył również książki m.in. z Czesławem Mozilem, Grubsonem oraz Rahimem. Ostatnio wydał bestsellerową powieść kryminalną „Serca twego chłód”. Jest także głosem lektorskim reklam telewizyjnych, radiowych i kilku audiobooków.

Przemek Corso nowym lektorem w pociągach Kolei Dolnośląskich

i

Autor: Koleje Dolnośląskie

- Współpraca z Kolejami Dolnośląskimi to dla mnie ogromny zaszczyt. Cieszę się, że jako legniczanin mogę dołożyć swój wkład w rozwój kolei w regionie - mówi Przemek Corso. - Prywatnie jestem gadułą, słowo mówione i pisane było mi bliskie od zawsze. Nagranie wszystkich przystanków, stacji i komunikatów dla Kolei Dolnośląskich było ciekawym wyzwaniem, ale też nieukrywaną przyjemnością, bo Dolny Śląsk uważam za swoją małą ojczyznę.

Autor kryminałów nowym lektorem w pociągach Kolei Dolnośląskich