Bomba ekologiczna?

Beczki z nieznaną substancją na terenie opuszczonej radiostacji w Stanisławowie

2022-08-26 13:45

78 beczek różnej wielkości z nieznaną substancją w środku znaleziono na terenie po byłej hitlerowskiej radiostacji na wzgórzu Rosocha w Stanisławowie pod Jaworem. Chemikaliami zajęli się strażacy, a policja wyjaśnia skąd się tam wzięły.

Służby dostały informację o niebezpiecznym znalezisku w czwartek, 25 sierpnia. Beczki znajdowały się obok opuszczonej hitlerowskiej radiostacji Funkstelle Rüdiger na wzgórzu Rosocha w Stanisławowie pod Jaworem.

ZOBACZ TEŻ: Taksówkarze oburzeni, że turyści wybierają komunikację miejską. W tle spalone autobusy 

Na miejsce natychmiast przyjechało kilka zastępów straży pożarnej, w tym specjalna grupa chemiczna z Legnicy. Strażacy znaleźli na miejscu 78 beczek o różnej pojemności z nieznaną zawartością.

- Na miejsce zadysponowano grupę chemiczną z JRG nr.2 w Legnicy oraz Inspektora Ochrony środowiska z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Podczas oględzin beczek nie ujawniono żadnych wycieków bądź innych zagrożeń – poinformowali na swoim facebookowym profilu Jawor998 strażacy z Jawora, który również brali udział w akcji.

Pierwsze badania wykonane przez strażaków na miejscu nie wskazują na niebezpieczną zawartość beczek. Ich zawartość trzeba będzie jednak dokładnie zbadać przez specjalistów. W tym celu zostały już pobrane próbki.

Kto zatruł Odrę? Trwają poszukiwania sprawcy ekologicznej katastrofy

Sprawą zajęła się policja, która wyjaśnia okoliczności zdarzenia, przede wszystkim, kto podrzucił beczki w to miejsce i czy spowodował zagrożenie katastrofą ekologiczną.

Sonda
Interesujesz się ochroną środowiska?