Brutalny atak na kierowcę autobusu. Bo obudził śpiącego pasażera

i

Autor: MPK Wrocław Brutalny atak na kierowcę autobusu. Bo obudził śpiącego pasażera

koszmar na pętli we Wrocławiu

Brutalny atak na kierowcę autobusu. Bo obudził śpiącego pasażera [FILM]

2023-02-07 9:25

Brutalny atak na kierowcę autobusu linii 142 we Wrocławiu. Mężczyzna został zaatakowany przez pasażera, którego wcześniej obudził śpiącego w autobusie. To już kolejna agresja wymierzona w pracownika wrocławskiego MPK w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Wrocław. Napad na kierowcę autobusu miejskiego  

Do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę, 5 lutego, w godzinach porannych na pętli Zawalna we Wrocławiu. Kierowca obudził śpiącego w autobusie mężczyznę i poprosił o opuszczenie pojazdu. Następnie udał się do toalety i wtedy doszło do ataku.

- Pracownik MPK ma ślady pobicia, został przebadany przez ratowników medycznych. Na szczęście w tym przypadku nie wymagał hospitalizacji. Dzięki brawurowej postawie kierowcy sprawca został od razu zatrzymany, a jak informuje policja, mężczyzna dodatkowo jest podejrzewany o posiadanie substancji odurzających – informuje wrocławskie MPK.

Niestety, to już kolejny atak na kierowcę komunikacji miejskiej w ostatnim czasie. We wrześniu ubr. na przystanku przy ul. Rysiej pobity został 67-letni kierowca autobusu linii 122. Pasażer po wyjściu z autobusu zaczął uderzać pięścią w szybę pojazdu. Kierujący wyszedł, aby zwrócić mu uwagę, i wtedy napastnik zaczął go szarpać oraz bić, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Pogotowie ratunkowe przewiozło poszkodowanego z obrażeniami ciała do szpitala.

Do pobicia kierowcy doszło także w czerwcu 2022 roku na pętli tramwajowej Gaj. Napastnik zaatakował pracownika MPK przed autobusem, bił go i kopał, po czym uciekł. Po ponad trzech miesiącach poszukiwań mężczyzna trafił w ręce policji.

MPK Wrocław chce „ochrony” kierowców

- Wrocławskie MPK stanowczo sprzeciwia się wszystkim przejawom agresji wobec naszych kierujących. Takie sytuacje są niedopuszczalne, dlatego zawsze dążymy do jak najsurowszego karania sprawców tego typu zachowań. Jako przewoźnik stawiamy na bezpieczeństwo zarówno naszych podróżnych, jak i wszystkich pracowników. To oznacza, że nadal będziemy zabiegać o nadanie kierującym statusu funkcjonariuszy publicznych — mówi rzecznik prasowy MPK Wrocław Mikołaj Czerwiński.

Zgodnie z przepisami przestępstwa przeciwko nim są ścigane z oskarżenia publicznego. Ochrona taka zapewniona jest obecnie kilkudziesięciu kategoriom osób, np. nauczycielom, lekarzom, pielęgniarkom, strażakom Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, notariuszom, czy pracownikom Poczty Polskiej. Nie mogą jednak liczyć na nią pracownicy przedsiębiorstw komunikacyjnych. 

- Mamy nadzieję, że ostatnie zdarzenie na pętli Zawalna będzie kolejnym przykładem, który tym razem otworzy oczy rządzącym i przyczyni się do pozytywnego rozpatrzenia naszego wniosku przez Ministerstwo Sprawiedliwości – dodaje Czerwiński.

Brutalny atak na kierowcę MPK Wrocław