Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej

i

Autor: Politechnika Wrocławska

Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej w zupełnie nowej formule

2021-02-12 10:49

Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej w tym roku odbędzie się w nowej, wyjątkowej formule. Wydarzenie zostanie zorganizowane w formie online, a w imprezie przed ekranami swoich komputerów weźmie udział prawie 150 osób. Całkowity dochód z balu zasili fundusz stypendialny dla niepełnosprawnych studentów.

Charytatywny Bal Politechniki Wrocławskiej odbędzie się w tym roku już po raz 19. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, gdyż wydarzenie zostanie zorganizowane w formie online. Całkowity dochód z imprezy zasili fundusz stypendialny dla niepełnosprawnych studentów Politechniki Wrocławskiej.

- Bal odbędzie się po raz dziewiętnasty, więc jest to już wydarzenie mające swoje tradycje. Jedną z nich są okolicznościowe aukcje, podczas których darczyńcy są zawsze niezwykle hojni. Podczas ostatniego balu zebraliśmy ponad 200 tys. zł, co pozwoliło nam na ufundowanie wielu stypendiów - mówi prof. Arkadiusz Wójs, rektor Politechniki Wrocławskiej.

Wrocław pod śniegiem

W trakcie tegorocznych aukcji będzie można wylicytować m.in. grafikę prof. Przemysława Tyszkiewicza, rzeźbę Tomasza Urbanowicza oraz przedmioty przekazane przez projektanta Oskara Ziętę, ministra Wojciecha Murdzka, prezydenta Wrocławia, marszałka województwa dolnośląskiego i wojewodę dolnośląskiego. Nie zabraknie także prac byłych i obecnych studentów Wydziału Architektury: akwarel, grafik i szkiców.

ZOBACZ TEŻ: Wrocław: Internauci WYMYŚLILI, nadał AMBASADOR Indii! Nosorożec nazwany... Promykiem Słońca? [ZDJĘCIA]

Na Bal Charytatywny, który odbędzie się w ostatnią sobotę karnawału, wybierze się przed ekrany swoich komputerów prawie 150 osób. Jeszcze przed rozpoczęciem balu udało się zebrać ponad 80 tys. zł od darczyńców. Dodatkowo pula stypendialna zwiększyła się o 23 tys. zł dzięki indywidualnym wpłatom otrzymanym w ramach akcji Nocnego Listowania.

Obecnie na Politechnice Wrocławskiej uczy się 340 studentów i 18 doktorantów z niepełnosprawnościami.