Chróstnik: Kierowca motoroweru zderzył się z samochodem. Zginął na miejscu

2021-06-08 12:19

63-letni mężczyzna zginął w wypadku, do którego doszło w Chróstniku na Dolnym Śląsku. Jadący motorowerem mężczyzna wyjechał z drogi podporządkowanej wprost pod samochód osobowy. Mimo podjętej natychmiast reanimacji 63-latka nie udało się uratować.

Do tragicznego wypadku doszło w centrum Chróstnika w powiecie lubińskim. Z ustaleń policji wynika, że 63-letni mężczyzna kierujący motorowerem Junak, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym audi. 63-latek doznał poważnych obrażeń. Pierwszej pomocy próbował mu udzielić 23-letnia kierowca audi. Niestety, mimo kontynuowanej przez policjantów i ratowników medycznych reanimacji, mężczyzny nie udało się uratować.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego, ustalając okoliczności wypadku. Kierowca audi był trzeźwy.

- Wszystko wskazuje na to, że przyczyną wypadku było niedostosowanie się do znaków i wymuszenie pierwszeństwa przejazdu – informuje asp. Krzysztof Pawlik z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Wyprzedzał na zakazie, zderzył się czołowo i dachował