Ciało 25-latka w Parku Zachodnim. Miał worek na głowie? Są wyniki sekcji zwłok!

i

Autor: Agnieszka Kwiecień/WIKIPEDIA, SHUTTERSTOCK Prokuratura we Wrocławiu wyjaśnia okoliczności śmierci 25-latka, którego ciało znaleziono w tamtejszym Parku Zachodnim

Co mówi prokuratura?

Ciało 25-latka w Parku Zachodnim. Miał worek na głowie? Są wyniki sekcji zwłok! [AKTUALIZACJA]

2023-07-11 10:29

Prokuratura we Wrocławiu wyjaśnia okoliczności śmierci 25-latka, którego ciało znaleziono w tamtejszym Parku Zachodnim. Do makabrycznego odkrycia doszło w środę, 5 lipca, w godzinach przedpołudniowych. Według nieoficjalnych informacji mężczyzna miał na głowie worek, a wokół szyi zaciśnięty przewód słuchawkowy. Prokuratura otrzymała wyniki sekcji zwłok.

Ciało 25-latka w Parku Zachodnim we Wrocławiu. Są wyniki sekcji zwłok

Aktualizacja, wtorek, 11 lipca, godz. 10.29

Jak informuje prokuratura we Wrocławiu, postępowanie w tej sprawie jest prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Śledczy nie ujawniają na razie okoliczności ujawnienia ciała 25-latka.

Wcześniej pisaliśmy:

Jak doszło do śmierci 25-latka znalezionego w Parku Zachodnim we Wrocławiu? Służby ratownicze otrzymały zawiadomienie w tej sprawie w środę, 5 lipca, przed południem. Sprawa trafiła do prokuratury, która zarządziła zabezpieczenie ciała na potrzeby przeprowadzenia sekcji zwłok. Jak nieoficjalnie informował RMF FM, mężczyzna został znaleziony z workiem na głowie i z przewodem słuchawkowym zaciśniętym wokół szyi, ale śledczy nie potwierdzają tych informacji. Są za to znane wyniki sekcji zwłok 25-latka. - Badanie odbyło się w minionym tygodniu i zgodnie z nim wstępnie wykluczyliśmy, by do zgonu mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie - informuje Anna Placzek-Grzelak, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. We wtorek, 11 lipca, mamy poznać inne dotychczasowe ustalenia śledczych w tej sprawie.

Sonda
Jak oceniacie działanie wymiaru sprawiedliwości?
Policyjny pościg ulicami Łodzi. 25-latek był poszukiwany