Koszmar w Legnicy

Ciało kobiety wyłowione z rzeki. To poszukiwana od kilku dni 65-latka

2023-05-29 10:22

Tragicznie zakończyły się poszukiwania 65-letniej mieszkanki Legnicy. Ciało kobiety wyłowiono z Kaczawy w niedzielę po południu.

Legnica. Ciało wyłowione z rzeki 

W niedzielę, 28 maja, przed godz. 15 służby zostały zaalarmowane o osobie, która dryfowała na wodzie w okolicy ujścia rzeki Czarnej Wody do Kaczawy, na wysokości ul. Piątnickiej w Legnicy. Na miejsce zdarzenia wysłano służby ratunkowe, w tym Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego „Legnica-1”.

- Niezwłocznie podjęto działania zmierzające do wyciągnięcia osoby poszkodowanej z wody. Strażacy zabezpieczeni w kamizelki oraz ubrania flotacyjne wydobyli kobietę z rzeki i przekazali ją zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowana nie wykazywała żadnych funkcji życiowych – poinformowała Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy.

Później swoje działania rozpoczęli policjanci pod nadzorem prokuratora. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wyłowione z wody ciało to 65-letnia legniczanka, które zaginęła w piątek, 26 maja.

Kobieta wyszła po południu z domu i urwał się z nią kontakt. Niestety, finał sprawy okazał się tragiczny. Teraz śledczy wyjaśniają okoliczności śmierci 65-latki.

Policjanci z Legnicy wyprowadzili niepełnosprawnego mężczyznęz płonącego budynku