Ciężarówka z balami drewna przewróciła się na autostradzie. Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu!

2021-04-19 14:06 mar

Groźny wypadek na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Ciężarówka przewożąca wielkie bale drewna przewróciła się w piątek w okolicy Kątów Wrocławskich. Omal nie doszło do tragedii, gdy ogromne bale rozsypały się po jezdni. Na szczęście inni kierowcy zdążyli w porę wyhamować. Jak się okazało, kierowca ciężarówki był kompletnie pijany – miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątek (16 kwietnia) ok. godz. 18:30 na autostradzie A4 w okolicy Kątów Wrocławskich. Kierowca samochodu ciężarowego, przewożącego wielkie bale drewna, stracił w pewnym momencie panowanie nad autem i uderzył w bariery energochłonne. W wyniku uderzenia ciężarówka wypadła z drogi i przewróciła się do rowu, a drewno z impetem wysypało się na jezdnię i pobocze. Na szczęście inni kierowcy jadący autostradą zdążyli w porę wyhamować i nie doszło do tragedii. Droga przez kilka godzin była jednak zablokowana.

Za kierownicą ciężarówki siedział 50-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Mężczyzna został ranny i trafił do jednego z miejscowych szpitali. Jak się jednak okazało, 50-latek w chwili wypadku był kompletnie pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policyjny pościg za motocyklistą
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE