Ciężarówka z balami drewna przewróciła się na autostradzie. Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu!

2021-04-19 14:06

Groźny wypadek na autostradzie A4 pod Wrocławiem. Ciężarówka przewożąca wielkie bale drewna przewróciła się w piątek w okolicy Kątów Wrocławskich. Omal nie doszło do tragedii, gdy ogromne bale rozsypały się po jezdni. Na szczęście inni kierowcy zdążyli w porę wyhamować. Jak się okazało, kierowca ciężarówki był kompletnie pijany – miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątek (16 kwietnia) ok. godz. 18:30 na autostradzie A4 w okolicy Kątów Wrocławskich. Kierowca samochodu ciężarowego, przewożącego wielkie bale drewna, stracił w pewnym momencie panowanie nad autem i uderzył w bariery energochłonne. W wyniku uderzenia ciężarówka wypadła z drogi i przewróciła się do rowu, a drewno z impetem wysypało się na jezdnię i pobocze. Na szczęście inni kierowcy jadący autostradą zdążyli w porę wyhamować i nie doszło do tragedii. Droga przez kilka godzin była jednak zablokowana.

Za kierownicą ciężarówki siedział 50-letni mieszkaniec województwa łódzkiego. Mężczyzna został ranny i trafił do jednego z miejscowych szpitali. Jak się jednak okazało, 50-latek w chwili wypadku był kompletnie pijany. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu.

O dalszym losie nieodpowiedzialnego kierowcy zdecyduje sąd. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policyjny pościg za motocyklistą