Cztery osoby zginęły, a on wrzuca filmiki ze swoich rajdów! Kim jest Mroqu? Przegania pieszych z pasów

i

Autor: Skitterphoto/cc0/Pixabay.com Policja we Wrocławiu próbuje ustalić tożsamość Mroqu, tiktokera, który wrzuca na swój profil nagrania z szaleńczych rajdów ulicami miasta, zdj. ilustracyjne

Szaleniec na ulicach

Cztery osoby zginęły, a on wrzuca filmiki ze swoich rajdów! Kim jest Mroqu? "Przegania pieszych z pasów"

2023-07-21 12:54

Cała Polska dyskutuje o kulisach śmiertelnego wypadku w Krakowie, tymczasem jeden z kierowców chwali się w tym czasie swoimi "popisami" z ulic Wrocławia. Mężczyzna o pseudonimie Mroqu wrzuca nagrania z rajdów ulicami miasta na swoim profilu na Tik Toku. Jak informuje "Gazeta Wrocławska", kierowca z Wrocławia ma nawet celowo "przeganiać pieszych z pasów".

Szalone rajdy na ulicach Wrocławia. Policja namierza tiktokera Mroqu

Policja we Wrocławiu próbuje ustalić tożsamość Mroqu, tiktokera, który wrzuca na swój profil nagrania z szaleńczych rajdów ulicami miasta - informuje "Gazeta Wrocławska". To właśnie po jej publikacji sprawą zajęli mundurowi, jako że mężczyzna jest podejrzany o wielokrotne łamanie przepisów ruch drogowego, w tym powodowanie zagrożenia dla jego innych uczestników. Na jednym z nagrań, które Mroqu zaczął usuwać lub blokować po pojawieniu się powyższego tekstu, kierowca rusza spod świateł za mostem Grunwaldzkim i kieruje się prosto na pieszych, "przeganiając ich z pasów". Na filmach widać ponadto, jak mężczyzna porusza się ze znacznie większą prędkością niż inne pojazdy, które co chwila wyprzedza, zmieniając pas ruchu. Jedno z aut udaje mu się wyminąć, korzystając z zatoki dla autobusów. Na szczęście Mroqu nie zdążył usunąć wszystkich filmów.

- Udało nam się zabezpieczyć część nagrań dokumentujących zachowanie mężczyzny, dlatego prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia jego tożsamości i wyjaśnienia, czy mógł on dopuścić się popełnienia przestępstw lub wykroczeń drogowych - informuje Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Sonda
Czy zgłaszasz policji przypadki osób, które łamią przepisy drogowe?
Puławy. 24-latek w czasie jazdy stanął na drzwiach samochodu