Dariusz Stasiak - urzędnik gminy ze Ścinawy. Zarabia 26 tysięcy miesięcznie z publicznej kasy

2020-08-04 8:18

Taki to pożyje! Dariusz Stasiak (58 l.) jest dyrektorem w urzędzie gminy w Ścinawie, niewielkim miasteczku na Dolnym Śląsku. Okazuje się, że w zeszłym roku tylko w urzędzie zarobił 321 tysięcy złotych! Jego miesięczne zarobki opiewają na 26 tysięcy złotych! Jest właścicielem kilku nieruchomości i na brak funduszy z pewnością nie może narzekać.

Stasiak jest dyrektorem departamentu rozwoju w Ścinawie. Jego astronomiczne wynagrodzenie – 321 tysięcy złotych rocznie – oznacza, że miesięcznie Stasiak dostaje prawie 27 tysięcy, a jego dniówka to ok. 1280 zł! Zarabia dziennie tyle, ile wynosi miesięczna emerytura wielu Polaków!

Tymczasem to nie wszystkie dochody urzędnika. Bo w ubiegłym roku Stasiak zarobił jeszcze ponad 70 tysięcy złotych za różne zlecenia, prawie 47 tysięcy otrzymał za zasiadanie w radach nadzorczych, ponad 8 tysięcy ma za wynajmowanie mieszkań (ma ich trzy o łącznej wartości ok. miliona złotych, a także dom), a 36 tys. zł to dieta radnego wojewódzkiego. Łącznie to prawie pół miliona złotych!

Stasiak to jeden z liderów Bezpartyjnych Samorządowców, czyli organizacji, która wraz z Prawem i Sprawiedliwością współrządzi Dolnym Śląskiem. Jest on zresztą jednym z najbliższych współpracowników marszałka Cezarego Przybylskiego (64l) i szefem klubu radnych w sejmiku.

Sam Stasiak nie uważa, że wysokość jego zarobków jest nieetyczna. - Odpowiadam za rozwój gminy. Gdy zaczynałem tam pracę w 2015 r., budżet wynosił 35 mln, a teraz to 128 milionów. Zarabiam dużo, bo dużo i dobrze pracuję– ripostuje Stasiak

Tymczasem majątkiem samorządowca zainteresowała się prokuratura. - Wszczęte zostało śledztwo w sprawie zeznania nieprawdy i zatajenia prawdy w oświadczeniach majątkowych - informuje prokurator Maciej Zagożdżon, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Majątek barona ze Ścinawy:

Dom o powierzchni 200 mkw: 400 tysięcy złotych

Mieszkanie 42 mkw: 300 tysięcy złotych

Mieszkanie 46 mkw: 370 tysięcy złotych

Mieszkanie 35 mkw: 258 tysięcy złotych

Zgromadzone 73,5 tysiąca złotych

Skoda Superb z 2015 roku