W trakcie pikniku specjaliści dokładnie zbadają Twój samochód

i

Autor: Adrianna Calvo/C0/pexels.com W trakcie pikniku specjaliści dokładnie zbadają Twój samochód

Darmowe badanie samochodu, alkogogle i symulator zderzeń. W sobotę Piknik Bezpieczeństwa Drogowego [AUDIO]

2016-04-14 19:35

Podczas imprezy specjaliści powiedzą Wam o stanie Waszego samochodu wszystko, łącznie z tym jakie wydziela spaliny i w jak sprawne są jego hamulce.

Piknik Bezpieczeństwa organizuje Inspekcja Transportu Drogowego. Ta instytucja większości kierowców kojarzy się z fotoradarami i odcinkowymi pomiarami prędkości.

- Na pewno daje to większe bezpieczeństwo, ale mi, jako młodemu kierowcy, to się nie podoba. Wiadomo. nie chcę płacić dużych mandatów - potwierdza Mateusz, wrocławski kierowca Mateusz. 

ITD może kontrolować zarówno wszystkie ciężarówki, autobusy jak i osobówki.

- Jeśli chodzi o usterki techniczne, to muszę powiedzieć, że mobilna linia diagnostyczna, którą dysponujemy, je obnaża. Teraz jesteśmy w stanie dokładniej sprawdzić pojazd. Dochodzi wręcz do tego, że potrafimy w ciągu dnia zatrzymać do 60 procent dowodów rejestracyjnych - przyznaje Mariusz Kaczmarz z Inspekcji Transportu Drogowego.

Darmowe badania aut przy Wzgórzu Andersa

Właśnie w mobilnej linii diagnostycznej w sobotę za darmo będzie można sprawdzić swój samochód. Dzięki badaniu poznacie stan układu hamulcowego, kierowniczego i zawieszenia Waszego auta, poznacie analizę wydzielanych przez pojazd spalin, wyniki sonometrycznego badania poziomu hałasu samochodu czy przepuszczalności światła przez szyby maszyny.

Chętni będą mogli także skorzystać z symulatora zderzeń i alkogogli.

Piknik Bezpieczeństwa Drogowego odbędzie się w sobotę, 16 kwietnia na parkingu przy Wzgórzu Andersa przy ulicy Ślężnej w godzinach od 10.00 do 15.00.

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Kierowca MPK niespodziewanym bohaterem programu telewizyjnego [GALERIA ZDJĘĆ]​