Dino Stiglec (z lewej) zdobył jedyną bramkę w poprzednim meczu Śląska z Wisłą.

i

Autor: Press Focus Dino Stiglec (z lewej) zdobył jedyną bramkę w poprzednim meczu Śląska z Wisłą.

Dino Stiglec w Legii Warszawa? Piłkarzowi kończy się kontrakt ze Śląskiem

2021-01-27 13:06

Dino Stiglec jest kuszony przez Legię Warszawa. Taką informację kolportują między sobą kibice Śląska Wrocław. Niepokoją się, że lewy obrońca może niebawem opuścić klub ze stolicy Dolnego Śląska. Odejście Chorwata byłoby poważnym osłabieniem zespołu z Wrocławia.

Dino Stiglec do Śląska trafił w 2019 roku. Od razu dał się poznać, jako świetny piłkarz, bo w swoim debiutanckim występie przeciwko Wiśle Kraków zdobył piękną bramkę. W poprzednim sezonie dołożył jeszcze 3 gole i zanotował też sporo asyst. Można stwierdzić, że Stiglec jest jednym z najlepszych lewych obrońców Ekstraklasy.

W tym sezonie w 10 spotkaniach wypracował dwa gole. Jest pewnym punktem drużyny. Jeśli nie gra, to tylko z uwagi na kontuzję czy kartki. 

Chorwatowi kończy się kontrakt w lipcu. Przeważnie w takiej sytuacji, piłkarz już teraz mógłby podpisać obowiązujący od lata kontrakt z innym zespołem.  Pojawiła się nawet informacja, że parol na Chorwata zagięła Legia Warszawa, która miałaby zaoferować piłkarzowi o wiele lepsze warunki finansowe. W Śląsku obrońca zarabia ok. 40 tys. zł miesięcznie. 

Czy kibice Śląska powinni się przygotować na odejście Stigleca? Na szczęście dla nich: nie. Piłkarz ma w kontrakcie zapis, który pozwala na automatyczne przedłużenie umowy, jeśli zagra w odpowiedniej ilości spotkań. Z naszych informacji wynika, że Stiglec do "wyrobienia" ma niewiele minut i praktycznie niemożliwe jest, aby to się nie udało.

Jest też przepis, który wprost zabrania podpisania umowy z innym zespołem, gdy ma się do "wyrobienia" minuty. Stiglec więc może opuścić Śląsk, jeśli inny zespół zdecyduje się za niego zapłacić, a WKS przystanie na ofertę. 

Sonda
Czy oglądasz mecze Ekstraklasy w sezonie 2020/2021?
Kim jest Paulo Sousa, nowy trener kadry? | Futbologia