Z West Ham United do Śląska Wrocław. Duże wzmocnienie piłkarskiej drużyny kobiet

2021-01-22 9:44 mar
Wiktoria Kiszkis wzmocni Śląsk Wrocław
Autor: Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

Do kobiecej drużyny Śląska Wrocław dołączy Wiktoria Kiszkis. Młodzieżowa reprezentantka Polski została wypożyczona z angielskiego West Ham United. 17-latka jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych polskich piłkarek młodego pokolenia.

W najbliższej rundzie w barwach Śląska Wrocławia będzie występować młodzieżowa reprezentantka Polski, Wiktoria Kiszkis. 17-letnia piłkarka została wypożyczona z angielskiego West Ham United.

- To dla nas ważna chwila i cieszymy się, że możemy powitać w naszym klubie kolejną młodzieżową reprezentantkę Polski - mówi Wojciech Bochnak, wiceprezes zarządu Śląska Wrocław. - Wiktora występowała w renomowanych angielskich klubach i z pewnością ma bardzo duży potencjał.

Wiktoria Kiszkis urodziła się w Polsce, ale wychowywała się na Wyspach Brytyjskich. Tam też uczyła się grać w piłkę, występując w młodzieżowych drużynach Leyton United, Millwall Lionesses, a także Akademii Shenfield, Arsenalu Londyn i West Ham United. Grająca na pozycji skrzydłowej lub napastniczki zawodniczka jest uznawana za jedną z najbardziej utalentowanych polskich piłkarek młodego pokolenia. W minionym roku w Akademii West Ham United została wybrana najlepszą zawodniczką sezonu. Mimo młodego wieku Kiszkis zdążyła już zadebiutować w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej.

- Zdecydowałam, że Śląsk Wrocław będzie najlepszym wyborem, jeśli chodzi o mój rozwój - mówi nowa zawodniczka WKS-u. - Mam szansę na regularną grę na poziomie seniorskim, co z pewnością będzie cennym doświadczeniem i pomoże mi przygotować się do mistrzostw Europy U19.

Wiktoria Kiszkis gra regularnie w młodzieżowych reprezentacjach Polski, występując ponadto w kadrze U17 z kapitańską opaską na ramieniu. W Śląsku grać będzie z numerem 12 na koszulce. Wypożyczenie będzie obowiązywać do końca najbliższej rundy, ale działacze Śląska mają nadzieję, że uda im się przekonać zawodniczkę do pozostania we Wrocławiu na dłużej.

Kim jest Paulo Sousa, nowy trener kadry? | Futbologia