„Brzytwa” znów morduje?

i

Autor: materiały policji

Dolny Śląsk: „Brzytwa” znów ZABIJA?! 81-letni przestępca podejrzany o morderstwo

2021-01-22 9:11

Dolnośląscy policjanci zatrzymali 81-letniego Waltera R., ps. „Brzytwa”. Mężczyzna jest podejrzewany o zamordowanie 68-letniego mieszkańca Kamiennej Góry. „Brzytwa” pod koniec lat 80. dopuścił się już podwójnego zabójstwo. Trafił wtedy na 25 lat do więzienia. Na wolność wyszedł kilka lat temu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na terenie Wałbrzycha 81-letniego Waltera R. ps. „Brzytwa”. Mężczyzna jest podejrzewany o zamordowanie 68-letniego Zygmunta S.. Do zabójstwa doszło 11 grudnia 2020 roku w jednym z mieszkań w Kamiennej Górze. Z nieoficjalnych informacji, do których dotarł Fakt, wynika, że chodziło o przestępcze porachunki mające związek z narkotykami.

Na podstawie zebranych dowodów, w tym zabezpieczonych na miejscu zbrodni śladów, prokuratura postawiła 81-latkowi zarzut zabójstwa. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące. Podczas przesłuchania w prokuraturze Walter R. nie przyznał się do winy.

„Brzytwa” był już w przeszłości karany za zabójstwo. Pod koniec lat 80. zamordował kobietę ze Świdnicy i złotnika z Jeleniej Góry. Zwłoki swoich ofiar dokładnie poćwiartował, spakował do worków i zatopił w kamieniołomie w Rogoźnicy. Został wówczas skazany na 25 lat więzienia. Na wolność wyszedł kilka lat temu i zamieszkał w Wałbrzychu. Teraz grozi mu nawet dożywotnie pozbawienie wolności.

Sonda
Czy w Polsce powinna obowiązywać KARA ŚMIERCI?
Zabójca z placu zabaw zatrzymany!