Dolny Śląsk: Nudziło mu się na wolności? Popełnił 8 przestępstw w 2 tygodnie

2021-03-30 9:03

Na 3 miesiące został tymczasowo aresztowany 43-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego, który w ciągu dwóch tygodni popełnił aż 8 przestępstw. Mężczyzna jest podejrzany o niszczenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie 8 przestępstw w ciągu 2 tygodni. Do zdarzeń doszło w samym Bolesławca, a także innych miejscowościach powiatu bolesławieckiego.

- Podejrzany, będąc pod wpływem alkoholu, rozbił szklane elementy wiszącego na ogrodzeniu szyldu i uszkodził skrzynkę na listy. Na stacji paliw przewrócił regały sklepowe wypełnione różnymi produktami. Kilka dni później kamieniami wybił szyby i zarysował lakier w trzech pojazdach oraz zniszczył drzwi wejściowe do mieszkania - informuje asp. szt. A. Kublik-Rościszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu. - Kolejne działania przestępcze 43-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego to kierowanie gróźb karalnych wobec osób, które znał.

Policjanci nie mieli wątpliwości, że 43-latek może popełnić kolejne przestępstwa, dlatego wnioskowali o odizolowanie sprawcy od otoczenia. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował tymczasowo mężczyznę na 3 miesiące. 43-latkowi grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ukradli samochód. Wszystko nagrała kamera