Dolny Śląsk: Powoływał się na wpływy w gminie. Za „pomoc” żądał kilku milionów złotych

2021-07-20 12:34
Kajdanki - zdj. podglądowe
Autor: Pixabay

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali osobę, która miała powoływać się na wpływy u wójta i radnych gminy Paszowice na Dolnym Śląsku. W zamian za protekcję, mężczyzna oczekiwał zainwestowania kilku milionów złotych we wskazane przez niego przedsięwzięcie.

CBA zatrzymało mężczyznę, który, powołując się na wpływy u wójta gminy Paszowice (powiat jaworski) i w radzie gminy, oferował „pomoc” w załatwieniu spraw związanych ze zmianą planu zagospodarowania przestrzennego oraz w zbyciu nieruchomości gminnych. Mężczyzna w zamian za swoją protekcję oczekiwał zainwestowania kilku milionów złotych we wskazane przez niego przedsięwzięcie.

Zatrzymania dokonali funkcjonariusze łódzkiej Delegatury CBA. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, gdzie postawiono mu zarzuty. Jak informuje wydział komunikacji społecznej CBA, wobec podejrzanego zastosowano też wolnościowe środki zapobiegawcze.

Pościg za motocyklistą w Elblągu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE