Ksiądz

i

Autor: Pixabay.com

Dolny Śląsk: Proboszcz wykorzystywał seksualnie 3 dziewczynki. Sąd nie miał dla niego litości

2021-03-23 13:50

Na 15 lat więzienia został skazany były proboszcz parafii w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku. Ksiądz był oskarżony o utrzymywanie kontaktów seksualnych z trzema małoletnimi dziewczynkami oraz przywłaszczenie ponad 330 tys. zł. Wyrok wydany przez sąd w Świdnicy jest nieprawomocny.

Leszek S. - były proboszcz parafii w Boguszowie-Gorcach – został skazany na karę 15 lat więzienia. Duchowny był oskarżony o cztery czyny o charakterze pedofilskim, których dopuścił się wobec trzech małoletnich dziewczynek. Zarzuty dotyczące utrzymywania przez Leszka S. kontaktów seksualnych z małoletnimi dotyczą lat 2002–2012.

Ksiądz został również skazany za przywłaszczenie 335 tys. zł. Duchowny wypłacił sobie pieniądze, które parafia otrzymała tytułem odszkodowania za szkody górnicze. Wyrok świdnickiego sądu jest nieprawomocny.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz wykorzystywał seksualnie nieletnich? Duchowny z Dolnego Śląska aresztowany!

Leszek S. został zatrzymany w grudniu 2019 roku. Śledztwo ws. duchownego zostało wszczęte po zawiadomieniu złożonym przez Świdnicką Kurię Biskupią. "W zawiadomieniu wskazano troje pokrzywdzonych. Po przesłuchaniu dwójki z nich prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty utrzymywania kontaktów seksualnych z małoletnimi" - powiedział wówczas Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu Marcin Witkowski. W grudniu 2019 roku, po postawieniu zarzutów, ksiądz został tymczasowo aresztowany.

Skruszony ksiądz przyznał się do MOLESTOWANIA dziecka! Wstrząsające wyznania